GenelMAGAZİN

Adını Feriha Koydum’un yakışıklısı Çağatay Ulusoy Röportajı

Çağatay Ulusoy, Adını Feriha Koydum Dizisi’ndeki bilinen adıyla Emir ile yapılan ve Çağatay Ulusoy‘un Adını Feriha Koydum Dizisi, özel hayatı, dizi kadrosu, bugünü ve geleceği hakkında bilgiler verdiği röportajı siz değerli kadin34.com ziyareçtileri için yayınlıyoruz..
O genç kızların yeni idolü. Adını Feriha Koydum‘un zengin yakışıklısı Çağatay Ulusoy (dizideki adıyla Emir), Şükrü Dudu’ya kendini anlattı.
Kendisi bir model yarışmasının birincisi. Birinci olduğu gece dizi teklifi almış. Adını Feriha Koydum adlı dizide pek çok kişiyi kendine hayran bırakan Çağatay Ulusoy’la berber muhabbeti yaptık.
Yaşınızla ilgili farklı söylentiler var. Doğum tarihiniz nedir?
20 yaşındayım. 23 Eylül 1990’da İstanbul Bakırköy’de doğdum. Babam Bulgaristan göçmeni, annem ise Boşnak… 13 yaşında bir kardeşim var.
Mankenlik yapmaya nasıl karar verdiniz?
Lisedeyken oyuncu olmayı düşünüyordum. “Emret Komutanım” bizim okulda çekiliyordu. Oyunculuk o dönem benim için kısa süreli bir heves olarak kaldı. 8 yıldır basketbol oynadığım için üniversitede hedefim basketboldu. Bu arada üniversiteden arkadaşlarım Best Model’de kendimi denemem gerektiğini söyleyip duruyordu. Başta kabul etmedim, sonra fikrimi değiştirdim.
Basketbola devam ediyor musunuz?
Maalesef bırakmak zorunda kaldım. 2 yıldır oynamıyorum.
Best Model’liğe uzanan yolda neler oldu peki?
Başvuru fotoğraflarını gönderdikten sonra arayıp ilk 40’a kaldığımı söylediler. Sonra ilk 20 elemesi oldu. Ardından da final. Birinciliği beklemiyordum. Aileme ve arkadaşlarıma “Benden fazla bir şey beklemeyin dördüncü ya da beşinci olurum” diyordum.
Yani ilk 5’e kesin gözüyle bakıyordunuz…
İlk 5’e kesin gözüyle bakıyordum ama birinci olduktan sonra bile neredeyse 2 hafta inanamadım buna.
Taç takmak nasıl bir duygu?
Beşinciden açıklamaya başladılar sonuçları. “Belki dördüncü olurum” diye heyecanlanıyordum. Derken dördüncü ve üçüncü açıklandı. “Seneye kaldı artık” diye üzüldüm. Bir anda “Çağatay Ulusoy” dediler, şok oldum. Ne konuşabiliyordum ne de mimiklerimi kontrol edebiliyordum. Oyunculuk teklifi de o gece geldi. Haziran’da da Bulgaristan’da düzenlenecek kâinat modellik yarışmasında Türkiye’yi temsil edeceğim.
Dizi teklifini birinci seçildiğiniz gece aldınız yani…
Gece 12’de seçildim, 2’de Med Yapım’dan çağrıldım. Başrol oyuncusu arıyorlarmış, beni uygun bulmuşlar.
Best Model’in birincileri, Kenan İmirzalıoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ, Tolgahan Sayışman, Burak Özçivit, Burak Hakkı bugün adlarını sık sık duyduğumuz başrol oyuncuları oldu. Bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?
“Yolumu onlar gibi çizeceğim” diye düşünmedim. Ama bu isimlerin o dönemlerine baktığımda onlara sihirli bir değnek değmiş gibi gözüküyor.
Oyunculuk eğitimi alıyor musunuz?
Yarışmaya girmeden önce, Ayla Algan’dan iki ay oyunculuk eğitimi aldım. Şu anda oyunculuk eğitimi için Vahide Gördüm’ün okulu Akademi 35 Buçuk’a, bir de Oyuncu Koçu adlı merkeze devam ediyorum. Kendimi tamamen hazır hissedince yurtdışında da eğitim almayı istiyorum.
Diziden sonra hayatınız değişti mi?
Kendi adıma değişen çok şey olduğunu söyleyemem. Ama çevrem değişti. Tanınmaya ve ilgi görmeye başladım.
Parti parti gezen biriyle olmam’
Kadınlar tarafından bu kadar beğenilmek sizin için nasıl bir duygu?
Sadece kızların beğenmesi değil, anne babaların beni çocukları gibi görmesi de çok hoşuma gidiyor.
Hayalinizdeki kadını sorsam…
Öncelikle çok eğlenceli olmalı. Onunla güzel ve keyifli zaman geçirebilmeliyiz. Gece hayatını çok seven bir insanla birlikte olamam. Görüntüye çok önem veren, sürekli alışveriş yapan, parti parti gezen biriyle de olmam. Sakin ve samimi insanları severim. Mesela kafa dinlemeye, doğada baş başa tatil yapmaya gideceğim biri olmalı. Kalabalığı sevmem.
Hayatınızda biri var mı şu an?
Hayır, hiç zamanım yok. Biri olduğunda hep onunla olmak, ona zaman ayırmak isterim. Hayatıma biri girerse işteyken de aklım onda kalacağı için ilişkiden kaçıyorum.
Kıskanç mısınızdır?
Evet, çok kıskancım. O yüzden bir manken ya da dizi oyuncusuyla birlikte olamam. Sevgilim gözlerden uzak biri olmalı… Bu piyasadan biriyle birlikte olduğumda ileride büyük sıkıntılar çekeceğimden eminim. Ama yine de büyük konuşmamak lazım.
7 soruda dizi
Feriha’nın gerçek kimliğini ne zaman öğreneceksiniz?
Bilmiyorum. Sanırım en az birkaç bölüm daha öğrenmeyeceğim.
Dizideki Emir karakteriyle benzeşen yönleriniz var mı?
İyi kalpliliğimiz benziyor. Aşkını sahiplenen, arkadaşlarıyla arasını çok iyi tutan, mütevazı bir insan. Bu benzerlikler rolü kabul etmemdeki nedenlerden biri. Hem yapım şirketinin hem de kadronun çok iyi olması da diğeri…
Dizi seyrediyor musunuz?
Cuma günleri de çekim olduğu için bazen bizim diziyi bile izleyemiyorum. “Muhteşem Yüzyıl”la “Öyle Bir Geçer Zaman Ki”yi takip ediyorum.
Dizi kadrosunda en iyi kiminle anlaşıyorsunuz?
Koray karakterini canlandıran Yusuf Akgün’le çok iyi arkadaşız.
Hazal Kaya’yla aranız nasıl?
Onunla da Ceyda Ateş’le de aram çok iyi.
Vahide Gördüm peki?
O müthiş bir oyuncu. Aynı zamanda bir melek. O’nu gerçekten çok seviyorum, gördüm mü sarılmadan bırakmam.
Dizideki Feriha karakteri gibi biriyle evlenir misiniz?
Sınıfsal olarak bakarsak benim için bir sorun olmaz. Anlaştıktan sonra bir kapıcı kızıyla da evlenirim.
‘Selin menajerim’
Adınız Selin Boronkay’la birçok kez anıldı. Bu konuda ne diyeceksiniz?
Selin menajerim olmasından öte hayatta en değer verdiğim insanlardan biri, dostum. Bana destek oluyor, çok güzel yönlendiriyor. Selin’le bunun yazılmasının nedenini de anlatayım. Benim adıma açılmış sahte Twitter ve Facebook sayfaları var. Buralarda sanki benmişim gibi sohbet ediyorlar. Bir keresinde Selin “Bu sayfa Çağatay Ulusoy’un gerçek hesabı değildir” diye yazdı. Hayranlarım da Selin’e: “Niye inanalım, sen kim oluyorsun?” diye sormaya başladı. O da “Ben Selin Boronkay, Çağatay’ın menajeriyim” diye açıkladı. Sayfaya beraber çektirdiğimiz bir fotoğrafı koydu. Genç hayranlarımın da hoşuna gitti bu durum. Benim neler yaptığımı Selin’in sayfasından takip etmeye, birlikte çekilmiş fotoğraflarımızı istemeye başladılar. Biz de o sayfaya fotoğrafları yükledik. Anlayacağınız fotoğrafları Facebook’tan alıp “Çağatay Ulusoy’la Selin Boronkay aşk yaşıyor” diye haber yapmışlar.
Kaynak: Habertürk Magazin

İlgili Makaleler

Yorumlar 40

  1. damla dedi ki:

    hayır yalvarırım evlenme seni çoooook seviyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu