GenelMODA

Vücut tipinize en uygun jean ve pantalon seçimi

Her jean veya pantalon her vücut tipine uymaz. Bu sebeple vücut tipinize en uygun kıyafetleri seçip bu kıyafetleri giymeniz daha iyi olacaktır. Sonuçta vücut tipinizi çok fazla değiştiremezsiniz ancak kıyafet seçiminizi kolayca değiştirebilirsiniz.. Vücut yapınıza en uygun pantalonu seçmek işinizi oladukça kolaylaştıracaktır.
Kimimizin kalçası geniş, kimimizin beli kısa… Bütün bu dezavantajlarımızı göz önüne alıyoruz ve haberimizdeki listeden üzerimize tam oturacak bir pantolon seçiyoruz…
MİNYON
Ne almalı?
1. Topshop; Moto High Waisted jean pantolon. 40 Pound
2. Banana Republic; Petite Jackson lightweight wool
Neden?
Topshop’ın yüksek belli ve hafif streç kumaşlı jean pantolonları bacak boyunu anında daha uzun gösterme özelliğine sahipler. Daha kıvrımlı minyon kadınlarsa Banana’nın Jackson pantolonunun vücudu sarış şekline bayılacaklar.
DÜZ POPO
Ne almalı?
1. GAP; Really Skinny pantolon, 60 Dolar.
2. Banana Republic; Logan pantolon, 98 Dolar.
Neden?
GAP’in vücudu sımsıkı saran pantolonlarındaki kumaş, fazlasıyla streç olduğundan poponuza da iyice oturuyor. Banana’nın daha konservatif Logan pantolonları ise kalça ve bacak üstlerinde düz bir görüntü oluşturuyor.
BÜYÜK POPO
Ne almalı?
1. Banana Republic; Sloan pantolon, 90 Dolar
2. Levi’s Curved İD pantolon, 139 TL.
Neden?
Her iki markanın pantolonlarında da paçalardaki hafif açılma sayesinde kalçalarınızın genişliği alt kısımda dengeleniyor.
KALIN KALÇA
Ne almalı?
1. Mavi; Mona pantolon. 99.95 TL
2. Topshop; Moto Indigo Kick Flare pantolon, 40 Pound.
Neden?
Mavi’nin kullandığı özel kumaş sayesinde bacaklarınızdaki fazlalıklar toparlanıyor. Her iki modelin de diz kapağından itibaren paçalarının bollaşması, bacağın üst kısmındaki kalınlığı dengeliyor.
UZUN BACAKLAR
Ne almalı?
1. Topshop; Moto Jessie Flared Leg jean pantolon, 42 Pound.
2. GAP; Long8cLean pantolon, 60 Dolar.
Neden?
Dikişleri sayesinde hem bacaklarınıza hem de belinizin biraz altına oturuyor ve bu şekilde gövdenizi de uzun gösteriyorlar.
KISA BACAKLAR
Ne almalı?
1. Banana Republic; Martin Trousers in Petite. 98 Dolar.
2. Mavi; Sophie pantolon, 99.95 TL
Neden?
Her iki markanın pantolonları, düz ve temiz bir siluet oluşturarak daha uzun bacaklara sahipmişsiniz gibi gösteriyorlar.
DAR BEL, GENİŞ POPO
Ne almalı?
1. Levi’s; Curved İD. 139 TL.
2. GAP; Curvy pantolon, 60 Dolar.
Neden?
Ceplerinin bulunduğu noktaların doğruluğu ve harika kumaşları sayesinde bu modeller kıvrımları özellikle dengeliyor. Böylece kıvrımlarınızın sizi eskisi kadar rahatsız etmeyeceğinden emin olabilirsiniz.
Kaynak: Mahmure

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu