GüzellikVücut Bakımı

Vajina Beyazlatma

Bikini bölgesi diye tabir edilen genital bölge kararması çoğu kadının şikayetçi olduğu bir konudur. Vajina kararması için doğal çözümlerden de bahsedeceğiz fakat ilk olarak vajina kararmasının nedenlerinden ve vajina beyazlatma işlemi nasıl yapılır biraz bunlardan bahsedelim.

Vajina Kararması Neden Olur?

Dış genital alana vulva adı verilmektedir. Vulva zamanla yaşa ve hormonal değişimlere bağlı olarak genital bölge kararması meydana gelebilir. Kadınların pek çoğu gebelik sırasında ki hormonal değişimler sonucu genital böyle kararmasından şikayet etmektedir. Gebelik sonlandığında da bu bölgedeki kararmalar kalmaktadır. Özellikle vajina kararması esmer tenlilerde daha yoğun olarak görülmektedir. Gebelik haricinde ise doğum kontrol hapları, bazı cilt hastalıkları, hormonal bozukluklar, genital bölge epilasyonu amacıyla uygulanan bazı yöntemlerde genital bölge alanında koyulaşmaya neden olabilmektedir.
Günümüzde lazer ile renk açma işlemi çok sık bir şekilde yapılmaktadır. Genital bölge beyazlatma, bikini bölgesi beyazlatma, renk ağartma, genital alan renk açma tedavisi olarakda bilinmektedir.
Lazerle Vajina Beyazlatma, Renk Açma Yöntemi

Lazerle yapılan beyazlatma işleme ortalama 15 – 20 dakika sürmektedir. Beyazlatma işlemi ağrılı bir uygulama değildir ve genel anestezi ihtiyacı bulunmamaktadır. Vajina beyazlatma işlemi sırasında verilen lazer ışığı sayesinde ciltte kurulaşmaya sebep olan pigment türeten hücreler tahrip edilerek genital bölge beyazlatma sağlanmaktadır. Bikini bölgesi beyazlatma için genellikle tek seans yeterlidir. Beyazlatma işlemi sonrası kişi günlük hayatına normal devam edebilmektedir. Sadece genital bölgede ödem, kızarma ve daha sonrasında geçici kararma olabilmektedir. Bu belirtiler normal belirtilerdir ve bazen hafif düzeyde minik su toplamaları da görülebilir. Fakat daha sonrasında bunlar kendiliğinde soğuyup dökülecek ve alttan daha canlı, açık renkli parlak bir cilt dokusu çıkacaktır. Bu cilt dokusu daha canlı,  daha sağlıklı, parlak ve daha dolgun olacaktır.

Vajina Beyazlatma İşlemi Zararlı mı? 

Lazer ışığı cilde teneffüs etmesi 3-4 mm yi geçmemektedir. Bu yüzden genital bölgeye uygulanan bu lazerler herhangi bir sıkıntı yaratmamaktadır. Tecrübeli hekimler tarafında bu konuda uzman bir kişi tarafından, iyi bir lazer aletiyle bu işlemler uygulandığında herhangi bir risk görülmemektedir. Bu beyazlatma yöntemi genital bölgeye uygulanabildiği gibi vücudun diğer bölümlerine de uygulanabilmektedir. Mesela koltuk altı beyazlatma, göğüs etrafı beyazlatma gibi diğer bölgelerdeki kararmalarda da uygulanabilmektedir. Koltuk altı beyazlatma konusunda doğal yöntemler hakkında daha önce bilgi vermiştik. Vajina beyazlatmanın doğal yöntemleri hakkında da ilerleyen zamanlarda bilgi vereceğiz. Bizleri takip edin, kafanıza takılın herhangi bir soru hakkında da aşağıdan yorum yaparak bizlere sorularınızı sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu