Cilt BakımıGenel

Süt banyosunun cilt için faydaları

Süt banyosu son zamanlarda ünlü mankenlerin süt banyosu yapması ile tekrar gündeme gelmişti. Peki süt banyosunun gerçekten faydaları var mı? Süt bansyou cilt için yararları neler? Süt banyosu yapmak cildi gençleştiriyor mu? Herşeyden önemlisi süt banyosu yapmak daha sağlıklı ve parlak bir cilt için gerekli mi?

Kleopatra ile ünlenen süt banyoları Orta çağ Avrupa ve Osmanlı saraylarında da görülmektedir. Süt özellikle asitleri açısından zengindir. Ayrıca düzenli kullanılırsa cildinde pul pul dökülme yaşayanlar için de en etkili çözümdür. Eski ve ölü cilt hücrelerini temizler. Daha canlı ve yeni cilt hücreleri için besin sağlar. Bu sayede daha yumuşak ve esnek bir cilt ile duştan ayrılırsınız.
Süt içeriğinde protein, vitamin ve mineraller içerir. Bu özellikleri ile egzama, kaşıntı, güneş yanığı gibi bir çok sorundan şikayetçi kadınlara da yardımcı olur. Proteinler ve mineraller cildin yumuşak olmasını sağlar ve tahrişi azaltır. Özellikle tüy alımı öncesi vücudunuza bir miktar süt sürüp beklerseniz tüy alım süreci çok daha acısız geçecektir ve aynı zamanda tahriş hissi de oldukça azalır. Her gün soğuk su ile karıştırılmış sütü cildinize sürerseniz bu sayede stres ve tozdan kapanan tüy delikleriniz rahatlayacak ve nefes almaya başlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu