Sağlıklı Yaşam

Spor çantanızın içinde neler olmalı?

Spor çantanızın içinde hangi parçalar yedekli bulunmalı? Hijyen ve sağlık açısından çantanızda neler olmalı? İşte spor çantasının demirbaşları…
Spor salonuna giderken çanta hazırlamak için sadece spor kıyafetleri ve ayakkabıları yeterli değildir. Spor yaparken kullanacağınız malzemelerin yanısıra bazı gerekli malzemeleri de unutmamalısınız.Spor çantanızı hazırlarken size kolaylık sağlamak için çantanın demirbaşlarını bir araya topladı…
İşte her spor çantasında bulunması gerekenler…
Her zaman yedekli
Spor salonuna ister evden, ister işten gidiyor olun; mutlaka her duruma karşı tedbirli. Yani çantanızda mutlaka bir yedek tişört, yedek çorap, yedek iç çamaşırı ve gerekli diğer tüm parçaların yedeklerinden bulunsun.
Havlu
Başka insanların terlerine maruz kalmanın yanı sıra kendinizin de damlayan terlerinizden kurtulmanın en bariz yolu havlular. Spor çantanızın demirbaşlarından olan havlunuzu spordan eve varır varmaz yıkamanızı da tavsiye ederiz ki mikroplar çantanıza yayılmasın.
Su matarası
Suyun önemini sizinle sürekli paylaşırız; detayları su içmenin faydaları yazımızdan okuyun. Spor yaparken de ter ile kaybedilen vücudun su miktarını dengelemek ve sporun bir işe yaramasını sağlamak amacıyla suyunuzu spor çantanızdan eksik etmeyin.
Ağırlık eldiveni
Bu, spor çantanızın olmazsa olmazı değil. Eğer ağırlık çalışacaksanız almanızı tavsiye ettiğimiz bir ağırlık eldiveni. Bu eldiven sayesinde ağırlığın elinizden ter nedeniyle kaymasını önlemenin yanı sıra, ellerinizde nasır oluşumunu engellemek için de tedbir almış oluyorsunuz.
Mp3 çalar
Birçok spor salonunda zaten müzik yayını yapılmaktadır. Ama sizin kendi ‘motive edici’ parçalarınızdan hazırladığınız bir şarkı listesinden oluşan mp3 çalarınızla, sporu çok da enerjik ve mutlu bir şekilde yapabilirsiniz.
Naylon poşet
Çantanızda mutlaka bulunması gereken naylon poşet; terden ıslanan veya spor yaparken kirlenen kıyafetlerinizi, çamaşırlarınızın kurtarıcısı. Kirli parçaları poşete koyduktan sonra çantanıza yerleştirmenizi tavsiye ederiz.
Hiç çıkarmamanız gerekenler:
Az önce belirttiklerimiz çantanıza sürekli olarak giren ve çıkan parçalardı. Şimdi ise çantanızda her daim bulunabilecek, önemli temel ihtiyaçları hatırlatmak istiyoruz:

  • Spor salonuna giriş kartı
  • Anahtar ve kilit
  • Deodorant
  • Duş alacaksanız banyo malzemeleri

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Düzenli spora giden biriyim. Fakat spor merkezinde duş almak istemiyorum. Bu yüzden yanımda deodorantımı eksik etmiyorum. Rexona happy deodorantım çantamda olmazsa geri bile dönebilirim 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misin?
Kapalı
Başa dön tuşu