GenelÖrgü Modelleri

Örgü Boğazlı Erkek Kazağı Modeli ve Yapılışı

Boğazlı erkek kazak modeli

Arka : Örgü şişine 126 ilmek atarak, 17 sıra çift lastik örün. 18. sırada çift lastik örün, aynı zamanda eşit aralıklarla 10 adet ilmek arttırın.
19. sıra başında 1 ilmeği ters örgü örün. 2. ilmeklen itibaren, verilen motif şemasını takip ederek, şemanın 14-20 ilmeklerini 5 kez tekrarlayarak, uygulayın. Devamında şemanın 1-64 ilmeklerini bir kez uygulayın. 65. ilmekten itibaren şemanın 45-51 ilmeklerini 5 kez tekrarlayarak uygulayın. Kalan 1 ilmeği ters örgü örün. Sonraki sıralar motif şemasını aynı şekilde uygulayarak, 107 sıra örün. (Motif aynı şekilde örgü sonuna kadar devam edecek).
108. sırada reglan kol kesimi için iki kenardan 1 kere 7′şer ilmek keserek 2 sıra örün. 110. sıra başında ilk 5 ilmeği olduğu gibi (Motife devam ederek) örün. Sıradaki 2 ilmeği 1 ilmek ters örgü örün. Sırayı örmeye devam edin. Sıra sonunda 7 ilmek kaldığı zaman, ilk 2 ilmeği 1 ilmek ters örgü örün. Kalan 5 ilmeği olduğu gibi (Motife devam ederek) örün. Böylece sıra sonunda 2 adet ilmek eksilmiş olacaktır. İki kenardan, aynı şekilde, sonraki her sırada 1o kere 1 ilmek ve her 2. sırada 27 kere 1 ilmek keserek örgüye devam edin.
Örgü boyu reglan kol kesiminden itibaren 25 cm. 76 sıra olduğu zaman, kalan 36 ilmeği arka yaka için bir kerede kesin.
Ön : Ön yaka kesimine kadar, reglan kol kesimi dahil arkada uygulanan işlemleri aynen tekrarlayarak, örgüye devam edin.
Not: Arkada reglan kol kesimi için, iki kenardan, her 2. sırada 27 kere 1 ilmek olan kesme işlemi, önde 22 kere 1 ilmek olarak uygulanacak.
Örgü boyu reglan kol kesiminden itibaren 20 cm. 60 sıra olduğunda ön yaka için örgü ortasından 32 ilmeği bir kerede kesin. Sağ tarafı beklemeye alın. Sol taraf ön yaka ipin sonraki her 2. sırada, sırasıyla 4 ve 3 ilmek keserek örgüyü bitirin. Aynı işlemleri ters uygulayarak, beklemede olan sağ tarafı örün.
Sol kol: (Giyildiği zaman).Örgü şişine 56 ilmek atarak. 17 sıra çift lastik örün. 18. sırada çift lastik örün, aynı zamanda eşit aralıklarla 10 adet ilmek arıtırın.
19. sıra başında verilen motif şemasını takip ederek, 14-20 ilmeklerini 4 kez uygulayın. Devamında 1-10 ilmeklerini 1 kez uygulayın. 11. ilmekten itibaren, motif şemasını 45-51 ilmeklerini 4 kez uygulayın. Sonraki sıralar motif şemasını aynı şekilde takip ederek, ve kol şeklini verebilmek için iki kenardan her 5. sırada 24 kere 1 ilmek arttırarak, 125 sıra örün. Bu arada iki kenardan artan ilmekler, kenarlardaki motif aynı düzende devam ederek örülecek. (Motif aynı şekilde örgü sonuna kadar devam edecek).
126. sırada reglan kol kesimi için, iki kenardan 1 kere 7″ şer ilmek keserek, 2 sıra örün. 128. sıradan itibaren iki kenardan her sırada 16 kere 1 ilmek ve her 2. sırada sol arka kol kenarından 27 kere 1 ilmek, sol ön kol kenarından 22 kere 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu reglan kol kesiminden itibaren 22 cm. 66 sıra olduğu zaman, kol kesimi için sol ön kol kenarından her 2. sırada sırasıyla 5-4-3 ve 3 ilmek keserek örgüyü bitirin. Sağ kol : Sol kolda uygulanan işlemleri ters uygulayarak örün. Reglan kol dikişlerini birleştiriri. Kol alt ve yan dikişleri birleştirin.
Yaka bantı için; örgü şişine 112 ilmek atarak, 55 sıra çift lastik örün. İlmekleri açık olarak şişten çıkarın. Banlı arka ortadan başlayarak, yaka kenarına yerleştirin. Son sırayı sökerek açık ilmekleri ilmek dikişi ile dikin. Arka yaka ortasını gizli dikiş ile birleştirin
Kolay Arama: 18 yaş erkek kazakları, 2010 kış modası, 2010 Kışı erkek Kazak Modelleri – 7 Resim, 2010 Moda erkek Kazak – Tığ İşi, 2010 trends, balık sırtı, Beyaz ve Ceket Gibi erkek Kazak Modeli, boğazlı kazak, çiçek desenli kazak, dekolte kıyafetler, Dekolte Yazlık Örgü erkek Kazak, Devrik Yaka erkek Kazak, elbiseler, erkek kazak modelleri, erkek kazakları, erkek kış modası, Fitilli Boğazlı erkek Kazak Modeli, gri renk kazak, kazak, kazak anlatımı, kazak kışlık, kazak modeli, kazak modelleri, kazak nasıl örülür, kazak örgü şeması, kazak örnekleri, kazak resimler, kazak resimleri, kışlık, kniting, knitting, man, Maria Ozawa Kazak Modeli, maria ozawa resimleri, men, men knitting, MODELİ, modelleri, models, örgü, örgü erkek kazakları, örgü kazak modelleri, örgü model, örgü şemaları, örme, Örnekleri, örümü, Renkli Desenli Boğazlı erkek Kazak, resimli anlatım, saç örgüsü modeli, şiş, tığ işi kazak, tığla kazak, woman knitting, yapılışı, yün
Eğer yazımızı beğendiyseniz bir yorum yaparak bizlere destek olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu