GenelGüzellik

Gelin Saçı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

gelin-saçı-seçimiGelin saçı tasarımı önemli olduğu kadar sizin gelin saçı yaptırmadan önce belli konularda fikir sahibi olmanız ve buna göre bazı konuları netleştirmiş olmanız da önemlidir. Gelin saçı yaptırmak için randevu almadan önce aklınızda birden fazla fikir olması bu yüzden gereklidir. Öncelikle gelinliğinizin fotoğrafının yanınızda olması gereklidir. Bunun yanısıra beğendiğiniz gelin saçı modelleri ile alakalı birkaç örnek model ve resimlerinin yanınızda olması da istediğiniz modeli anlatmak için yardımcı olacaktır. Ayrıca gelin saçı için aksesuarı kuaförünüzün bilgisi olmadan almamanızı tavsiye ederiz. Ayrıca hayatınızın önemli anlarından düğününüzde istediğiniz kadar güzel olabilmeniz için gerekli diğer önerilerimizi de aşağıda sıralıyoruz.

Yapılması gerekenler:

 1. Düğün gününüz belli olur olmaz, düşünmeye başlamanız gereken en önemli ayrıntılardan birinin saçlarınız olduğunu unutmayın. Bu size saçınızı uzatmak, kısa modeller denemek ya da büyük günden önce yapmak istediğiniz renk değişikliği için zaman kazandıracak
 2. Saçlarınızı nerde yaptıracağınıza karar vermeden önce birkaç farklı salon denemenizi öneririz; böylece kimin sizi ve saçınızı daha iyi anlayıp, mutluluğunuza sanatı ile katkısı olacağına karar verebilirsiniz.
 3. En az 6 ay önceden randevu almayı unutmayın ve iyi bir saç stilistinin her istediğiniz anda size zaman ayırabileceği yanılgısına düşmeyin.
 4. Düğünden aylar önce saç bakımına başlamanız, saçlarınıza gerekli ışıltı ve hacmi kazandırmak için faydalı olacaktır.
 5. Eğer saçlarınız koyu renkse ve siz onları açık renge boyuyor iseniz, boyama işlemini seremoniden 3 hafta önce tekrarlamayı unutmayın. Bu hem dipler için gerekli ritüeli sağlayacak hem de rengin oturması ve daha doğal görünmesi için yeterli zamanı sağlayacak.
 6. En az bir kez ve düğünden bir ay önce kuaförünüz ile prova yapmalısınız. Bu size alternatif ayarlamalar yapabilmeniz için gerekli zamanı tanıyacaktır.
 7. Özel gününüz ile ilgili olarak saç stilistinizi mümkün olduğunca bilgilendirmeyi ihmal etmeyin; gelinliğinizin fotoğrafı kadar, kumaş örneği, tacınız ve duvağınız ne yaratmasını istediğiniz konusunda ona daha iyi bir fikir verecektir.
 8. Prova günü saçınız bittikten sonra fotoğraflamayı unutmayın ki bunu makyajınızı yapacak uzmana gösterebilesiniz. (Elbette anneniz de saç modelinizi herkesten önce görmeye bayılacaktır!)
 9. Stilistinize dürüst olun. Beğenileriniz ve beğenmediklerinizi ifade etmek konusunda kendinizi rahat hissetmelisiniz. Bu sizin gününüz!
 10. Randevunuz için yeterli zaman ayırın, o gün telaşa düşmek istemeyeceğiniz kesin! Her şey yolunda ve zamanında giderse keyfiniz kaçmayacak ve günün tüm güzelliklerinden faydalanacaksınız.

Yapılmaması gerekenler:

 1. Saçınızdan çok fazla şey beklemek. Kısa ve siyah saçlarınızın, belinize kadar ve sapsarı olmasını beklemek gibi gerçekçi olmayan isteklerde bulunmamalısınız. Unutmayın ki güzelliği tüm gün dayanmalı üstelik.
 2. Düğün gününüzde deney yapmayın – bunu söylemek bile gereksiz olmalı! “Her zaman pembe saç istemiştim” ve ardından gelen gözyaşları..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu