GenelGüzellik

Daha zarif, ince ve şık görünmenin az bilinen sırları

Zarif, ince ve şık görünmek yani daha güzel görünmek için neler yapmalıyız? Bu sorunun cevabı her zaman merak edilmektedir.. Daha güzel, şık ve zarif görünme amacıyla pekçok güzellik önerisi denemişsizdir.. Çünkü biz kadınlar, her daim ince vede zarif görünmek isteriz. Bunun için, spor yaparız, diyet yaparız, zayıflama ürünleri kullanırız. Fakat yinede istediğimiz kıyafetin içinde, orantılı bir incelik yakalayamayız.
Çünkü, ya göğüslerimiz haddinden fazla büyüktür, ya belimiz kalındır, yada basenlerimiz vs vs… Bu saydıklarımız ve daha nice unsurlar, ince görünmemize engel olan detaylardır.Peki ya hiç vücut kusurlarınızı gizleyen, sizi olduğunuzdan da ince gösteren kıyafetleri denediniz mi hanımlar?
Sevgili Kadin34 ziyaretçileri, tüm vücudunuzla ince ve de zarif görünmenin çok farklı sırlarını açıklıyoruz!
Büyük göğüsler
Eğer göğüsleriniz büyükse askısız, straplez kıyafetlere fazla yanaşmayın. Daha çok askılı, hatta kalın askılı bluzları tercih edin. Vanessa Hudson, Anna Hathaway, Pamela Anderson (belki de ilk defa üvuduna uygun birşey giymiş!) ve Jessica Simpson kuralı doğru uygulamış…
İki parçalı bir kıyafet giyecekseniz üst bölgeniz koyu renk olsun, daha az dikkat çeker.
Büyük göğüslere uygun olan kesim v-yaka’lardır. Küçük göğüsler v-yaka tişörtlerle iyice ortadan yol olur mesela; ancak iri göğüslerin tüm güzelliği ortaya çıkar. Sadece fazla derin bir dekolte olmamasına özen gösterin.
Göğüsleri büyük olanların takı kullanmak konusunda da dikkatli davranması gerekir. Üst üste takılmış uzun zincir kolyeler göğüs bölgesini gizlemek isteyenlerin yardımına koşarken kalın, iri taşlı veya iri boncuklu kolyeler tam tersi dikkati o bölgeye çekebilir. İdeali uzunca zarif küpeler veya sezonun gözdesi kelepçe bileklikler, metal bilezikler takmak!
Geniş kalçalar
Eğer vücudunuz ‘armut’ olarak da tabir edilen şekildeyse kalçalarınız omuz hizanızdan biraz daha geniştir. Aslında oldukça seksi bir vücudunuz var, ama belki biraz daha ince görünmek istiyorsunuz. O zaman ilgiyi bel bölgesine çekin! Kemer, kurdele veya kuşakla belirginleştirilmiş bel bölgesi vücuda görsel açıdan denge getirir. Yani ‘kum saati’ şekline yakınlaştırır!
Tek renk seçimler, karmaşık olmayan düz kumaşlar da yine bu illüzyonu yaratmakta birebir. Yeter ki kalça bölgesinde çok fazla detay kullanmayın. America Ferrera, Alicia Keys, Shakira ve Beyonce’nin bir bildiği var demek ki… Bu ipucu aslında beli pek belirgin olmayan, kalın belliler için de geçerli.
Hareketli motifleri, çizgileri ve deseni üst parçalara saklayın. Eğer dikkati yukarıya çekerseniz yine daha eşit orantılara sahip olduğunuz görünümü yaratabilirsiniz…
Yapılı, keskin hatları olan ceketler omuzlarınızı daha geniş gösterir. Denemeye ne dersiniz?
Kıvrımlı vücut
Tyra Banks, Jennifer Lopez, Katherine Heigl ve Eva Mendes… Aslında saydığımız ünlülerin hiç biri fazla kilolu değil. Ancak vücutları kıvrımlı ve bu özelliklerine göre giyinmeyi çok iyi biliyorlar. Özellikle yazın daha ince giyinmeye başladığımız için kıvrımlı veya kilolu vücudumuzu güzel göstermek biraz daha güçleşiyor. Çünkü her yerimiz meydana çıkıyor.
Tek renk ve vücuda fazla oturmayan, yapışmayan kıyafetler giymek vücudu daha ince gösterir. Mesela siyah tayt giyip üzerine uzun ve bol bir tişört veya tunik giyebilirsiniz. Siyah kiloyu gerçekten gizliyor…
Saten veya şifon, dökümlü kumaşlar da yine kiloyu gizler. Vücuda yapışmaması, ‘cıva gibi’ vücuttan akması koşuluyla şık bir bluz, uzun romantik bir elbise sizi zarif gösterecektir.
Kot pantolon giyecekseniz koyu renk jean’leri tavsiye ederiz. Kumaş pantolonda da klasik renk siyahı tercih edin. Tyra Banks siyah smokin takımıyla muhteşem görünmüyor mu?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu