GenelSaç modelleri

Dağınık Topuz Saç Modelleri

Dağınık topuzu tüm kadınlar sever. Siz de dağınık topuz severlerden olduğunuz için bu haberimizi dikkatlice okumalısınız.  Bu saç modeli özellikle gece gezmelerinde çok kullanılmaktadır.. Dağınık topuz saç modelleri, her yaştan ve her tip yüze uyan saçlardır. Dağınık topuzu istediğiniz yerde, istediğiniz amaca göre kullanabilirsiniz. Kimi zaman sizi seksi gösterir, ensenizi ortaya koyar, kimi zaman da size sevimli bir hanımefendi ifadesi çizer. Dağınık topuz modelini saça vermek de kolaydır üstelik. Uzun zamanınızı almaz..Kısa sürede kendiniz de saçınızı topuz yapabilirsiniz.

Topuz Saçlar Kimlere Yakışır ?

Aslında her yüz şekline göre topuz yapılabilir. Yeter ki, saçta yapılacak hareketin yüzün neresini etkilediğini bilmelisiniz. Burnunuzda kemerli bir yapı varsa, buna bir kakül gerekiyor. Çünkü yandan bakıldığında burnun çıkıntısını kakül ile dengelemiş olursunuz. Eğer çeneyi daha içeri çekmek istiyorsanız, başın tepe noktasında bir hacim oluşturmalısınız. Eğer çeneniz küçük ise, tepe noktanızı basık yapmanız gerekiyor ki çeneniz biraz daha uzun ve normal görünsün.

Topuz yaparken ya enseye birkaç tutam saç düşürmek lazım ya da bombeli bir yapı oluşturmak lazım. Bu bölgede hacim yaratırken tam tepe noktanızdaki bıngıl dediğiniz bölgenin (bebekken yumuşak olan bölge) de kabartılması gerekir ki, gıdınız içeri doğru çekilsin. Çene kısmınızda bir genişlik söz konusu ise yüzünüze düşen saç modelleri çenenizi yanlardan bastırarak daha ensiz gösterecektir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misin?
Kapalı
Başa dön tuşu