Astroloji

Yılan Burcu Özellikleri

12 burç herkes tarafından bilinir peki yılan burcu size tanıdık geliyor mu? Evet yanlış okumadınız.. Dünyanın konumunun değişmesi sonucu burç dönemleri de değişti ve bunun sonucunda yılan burcu ortaya çıktı..
Amerika Birleşik devletleri astronomi profesörü Parke Kunkle, Dünyanın konumunun binlerce yıldır değiştiğini ve bunun sonucu olarak burç dönemlerinin de değiştiğini vurguladı. Hatta yılan burcu adında bir burcunda oluştuğunu belirten Kunkle ilginç açıklamalarda bulundu.
Parke Kunkle’nin Alman Bild Gazetesi’ne konu ile ilgili verdiği cevaplar şöyle;
* Burçlar nasıl oluşmuştu?
Babilli astrologlar, bunu 2500 yıl önce belirledi. Gökyüzünü 12 ayrı bölgeye ayırdılar, hepsine bir burç belirlediler ve bunlara uygun karakter özellikleri belirlediler.
* Bunlar niye geçerli olmasın?
Dünya’nın yörüngesi sürekli değişiyor. Ay’ın çekim gücü yüzünden Dünya yörüngesinin açısı farklılaşıyor. 2002 yılında burçların dönemlerinin doğru olmayabileceğine dair şüpheler belirmişti. Dolayısıyla şimdi bakışımız burçların oluşturulduğu dönemden daha farklı.
* Sonuçları ne olacak?
Bütün burçlar, hemen hemen eşit dağıtılmıştı (Ortalama 30 gün). Şimdi bunların hepsi kayıyor. Şimdi daha fazla yay burcu var (35 gün) ve daha fazla başak (44 gün), ama daha az yengeç var (21 gün).
* Yeni tarihler nasıl?
Yaklaşık bir aylık kaymalar var.
* Geçiş dönemlerinde yer alan günler niye kesişiyor?
Yeni sistemde mesela yengeç, 10 Ağustos’a kadar gidiyor, aynı gün aslan burcu başlıyor. Çünkü burç geçici gün içinde gerçekleşiyor. Bu durumda her kişi için burcun hesaplanması gerekiyor.
* Eğer burçların kesiştiği bir günde doğduysam, hangisine ait oluyorum?
Bu günde iki burcun özellikleri buluşuyor. Ortalama gündüz saat 12’yi esas alabilirsiniz. Önce doğduysanız önceki, sonraki burç.
* 13’üncü burç ne anlama geliyor? YILAN BURCU NE ANLAMA GELİYOR?
Yılan takım adaları (29 Kasım ile 17 Aralık) zaten o dönemde biliniyordu. Babilliler, bunu çizip akrebe dahil ettiler. Karakter özellikleri belli; başına buyruk, gururlu, bedensel, öfkeli.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu