Göz Sağlığı

Göz Yorgunluğuna İyi Gelen Pratik Yollar

Göz ağrılarınızın en büyük sebeblerinden biri bilgisayarlarınız olabilir.
Göz yorgunluğu, gözlerin uzun süre yoğun bir şekilde kullanılmasıyla ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Göz yorgunlukları gözlerin dinlendirilmesi ile geçer ancak bu ağrılar size baş ağrısı, yorgunluk ve odaklanma problemi çıkarır. Gözlerinizde yanma, bulanma ve kaşıntı var ise büyük ihtimalle bunun sebebi bilgisarınızın başında fazla vakit geçirmenizdir

Neden göz yorgunluğu yaşarız ?

Her geçen gün daha fazla teknojinin hayatımıza girmesi; her bilgiyi, haberi ve ilgimizi çeken yazıları-videoları önümüzdeki ekranlardan takip edebiliyoruz. Ancak bunları yaparken bilgisayarın parlak ışığına mağruz kalıyoruz. Eğer birde ekrandaki konu bütün dikkatinizi oraya çekmişse, bir süre sonra gözlerde sulanma yaşanmaya başlar. Biz bu sulanma ve ağrıları ekran başındayken farkedemeyiz ancak ekrandan başka bir noktaya başladığımızda göz ağrılarının belirtileri ortaya çıkar.

Göz yorgunluğu belirtileri nelerdir ?

Göz yorgunluğunun başlıca belirtileri; baş ağrısı,göz ağrısı, gözün etrafında yanma, göz sulanması, çift görme, bulanık görme,yorgunluk gibi sorunlar yaşıyorsanız sizde göz yorgunluğu ile karşı karşıyasınız demektir.

Göz yorgunluğunda kurtulmak için neler yapmalıyız?

Uzun süre ekran başında kaldıysanız büyük ihtimal belirtiler baş göstermeye başlamıştır.

Göz yorgunluğunuz için:

*Ekranınızdan daha uzak bir noktaya bakın

*Ekranınız göz hizanızı koruyun(50cm)

*Bilgisayarın ekran parlaklığını kısın

*Göz masajı ve egsezsizi yapın

Göz egsersizi nasıl yapılır?

Parmaklarınızı yavaşça kullanarak 10-20 saniye kaşlarınızı ve göz kapaklarınızı yukarı doğru kaldırın. Aynı işlemi göz çukurlarınız için de yavaşça bastırarak uygulayın.

Göz ağları başka hastalıklarıda etkiler mi ?

Göz ağrılarınız, sizin baş ağrılarınızıda tetikliyor ve eğer sizde migrene sahipseniz büyük ihtimal migreniniz tutucaktır.

Migrenin Tedavisi için Bitkisel Doğal yolları sizin için araştırdık

[ilgiliicerik icerik_id=”96134″]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu