GenelSağlıklı Yaşam

Hızlı Bronzlaşmak için Kakao Yağı

Hızlı bronzlaşmak için Kakao yağı kullanılabildiğini biliyormuydunuz? Kako yağının cilt için pekçok faydası vardır. Kako yağı cilt çatlakları tedavisi ve epilasyon sonrasındaki yanmalara karşı rahatlamak amacıyla kullanıldığı gibi hızlı bronzlaşmak için de kullanılmaktadır.Kako yağı hassas ciltler için çok uygun bir bitkisel yağdır. Bu yağla cilde bakım yapılırsa cilt sorunları çözümlenebilir.
Kakao Yağı ile Hızlı Bronzlaşma
Teniniz kumralsa veya beyaz tennli bir bayansanız güneşlenme esnasında yaşayacağını sorunlardan biri bronzlaşmak yerine sadece cilt renginizin kızarması olacaktır. Ancak kakao yağı kullanarak hayalinizdeki yanık bronz tene kavuşma imkanı bulabilirsiniz.
Püskürtmeli kapaklı cam bir şişenin içinde eşit oranda kayısı ve kakao yağını karıştırın. Güneşlenmeye başlarken cildinizin hassasiyet oranına uygun güneş koruma kremini sürün. Koruma kremi cildiniz tarafından emildikten sonra kakao ve kayısı yağı karışımını cildinize püskürterek uygulayın. Hızlı bronzlaşma sırasında cildinizde renk farklılıkları olmaması için kakao ve kayısı karışımını yuvarlak hareketlerle masaj yaparak sürmeye ve her bölgeye eşit oranda dağıtmaya özen gösterin.
Hızlı bronzlaşma için kakao yağı karışımını tercih ediyorsanız; en fazla 3 gün ardı ardına kullanmaya dikkat edin. Kakao yağı cildin hızlı yanmasını sağladığı için 3 günden fazla sürekli kullanımda istediğinizden fazla cildinizin kararmasına neden olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu