GenelKADIN-YAŞAM

Vücut Tipine Göre Çanta Seçimi

Çanta seçimi için kararsız kalan kadınların artık bir de vücut tipine göre çanta seçimi yapmaları gerekecek.. Kadınların asla almaktan vazgeçemediği bir diğer aksesuar da çantalar. Ancak konu yeni bir çanta almak olduğu zaman, genellikle hiç birimizin aklına o çantanın vücut tipimize uygun olup olmadığı gelmez.

Vücut tipinize göre kıyafet, küpe, kolye derken sıra çantalara geldi. Çanta seçiminizi yaparken de vücut tipinizi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Aksi takdirde özene bezen hazırlanmanız, aynanın karşısında saatler geçirmeniz boşa gidebilir. Peki, çanta seçimini yaparken hangi vücut tipleri, nasıl çantaları tercih etmeli?

Minyon bir kadınsanız

Eğer minyon bir vücuda sahipseniz, kocaman çantalar sizi çok daha ufak tefek gösterebilir. Dolayısı ile ufak ya da orta boy çantaları tercih etmelisiniz. Özellikle dikkat etmeniz gereken nokta yüksek değil, enine geniş çantaları tercih etmek. Boynunuza çapraz asabileceğiniz, postacı tipi çantalar ya da clutchlar sizin için uygun olacaktır.

İnce uzun bir kadınsanız

Eğer vücudunuz kıvrım hatlara sahip değilse, ufak bir hile yaparak kalça hizasında bitecek, büyük, boy ve yuvarlak hatlı bir çanta tercih edebilirsiniz. Eğer omuzdan askılı çantalar sizin tarzınıza uygun değilse, çapraz astığınız kalçanıza kadar inecek, aynı stilde bir çanta tercih edebilirsiniz.

Kilolu bir kadınsanız

Eğer kilolu bir bedene sahipseniz, büyük ve keskin hatları olan çantaları tercih etmelisiniz. Vücut tipinizle uyum sağlaması için seçeceğiniz çantanın enine geniş olması çok daha doğru olacaktır. Küçük çantaları seviyor olabilirsiniz ancak bu, fazla kilolarınızı vurgulamaktan başka bir şeye yaramayacaktır.

Armut tipi beden sahip bir kadınsanız

Eğer basen ve kalça bölgeniz üst bedeninize oranla daha genişse, ilgiyi üst bedene çekmeniz gerekiyor demektir. Bunun içinde kısa saplı, kolunuzun altında kalacak tipte bir çanta kullanmalısınız. Böylece vücudunuzun altı ile üstünü orantılayabilirsiniz. Eğer postacı tipi çantaları seviyorsanız üzgünüz, bu alışkanlığınızdan vazgeçmelisiniz…

İri göğüslü bir kadınsanız

Eğer göğüs bölgeniz vücudunuzun alt kısmına oranla daha genişse, o zaman ilgiyi aşağı doğru, göğüslerinizden uzağa çekmelisiniz. Dolayısı ile çapraz asılan, postacı tipi çantaları ya da şimdiler “tote” tabir edilen ve elde taşınan büyük çantaları tercih etmeniz sizin için çok daha doğru bir seçim olacaktır. Böylece vücudunuzun çok daha orantılı görünmesini sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz atmak ister misin?
Kapalı
Başa dön tuşu