• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Uzmanlar sorularınızı cevaplıyor – 1

 • 1 Star
  Loading...

Kadın sağlığı uzmanları kadın sağlığı ile ilgili tüm sorularınızı yanıtlıyor. Hamilelik, doğum kontrolü, jinekolojik enfeksiyonlar ve daha birçok konuda merak ettiğiniz soruların yanıtlarını almak için bizlere yazmanız yeterli. İşte merak edilen sorular ve cevapları…
Merhaba doktor bey, 6 yıllık evliyim, 4 yaşında bir kızım var. Geçen ay spiral taktırdım. Şimdilik bir sorun yok gibi görünüyor. Size sorum şu; spiral ilişki sırasında düşebilir mi? Bunun için sakıncalı pozisyonlar varmı? Saygılarımla.
Çiğdem Hanım,
Spiral dediğiniz, daha doğru adıyla rahim içi araçların doğru takılması durumunda ilişki sırasında düşmesi mümkün değildir. Bu sebepten dolayı da, pozisyona göre değişen bir risk yoktur.

2 yıl önce gittiğim doktor rahim ağzında yara var demişti. Gerekli testleri yaptırdığımda önemli bir sorun olmadığını ilaçla tedavi edileceğini söylemişti. İlaçları kullandım bir daha da doktora gitmedim. Ailemdeki kadınlarda rahim ağzı yara ve rahimde kistler bulunuyor. Tedavi edilmesine rağmen bunların yenilemesi mümkün olur mu? Korunma yolları var mıdır? Teşekkürler…
Lale Hanım,
Rahim ağzında yara durumunda doktorunuz muhtemelen smear aldı ve de smear sonucu normal geldi. Enfeksiyon tedavisini takiben bir kontrole gitmeniz iyi olurdu. Rahim ağzındaki enfeksiyonların ve yaranın, kanserin hiçbir şekilde ailesel olma özelliği yoktu. Tamamen kişinin kendisiyle ilgili faktörlere bağlıdır. Bunlar, erken yaşta ilişkiye başlama, sık partner değiştirme, çok sayıda doğum, çok sayıda kürtaj gibi kişinin kendi özellikleri ile ilgilidir. Rahim ağzındaki yara ve enfeksiyonlar tedavi edilmesine rağmen tekrarlayabilir.
Bir yıl önce kadın doğum uzmanına gittim. Ve smear alındı. Rahimdeki yaranın yakılması gerektiği söylendi. Dondurulması daha iyi oluyor diye duydum. Smear sonucu iyi çıktı fakat yakılması kötü sonuç verebilir mi?
Sayın İkizler,
Rahim ağzındaki yaranın yakılması kararına varmada smear sadece yol göstericidir, smear ortada yarada daha kötü bir lezyon olmadığını ortaya koyar. Rahim ağzındaki yaranın yakılması ve dondurulması sırasında tedavi başarısı olarak bir fark yoktur. Ancak çocuk doğurmamış kadında dondurma tercih edilmelidir ki, rahim ağzında yapışıklık oluşmasın. Bir de krio yöntemi hasta açısından daha uygundur. Ağrısız ve daha kısa süreli bir işlemdir.
Ben 16 yaşındayım ve yaklaşık 12-13 yaşlarındayken bilinçsizce tampon kullandım ama sadece birkaç saniye. Bunu aileme bile söyleyemiyorum. Acaba kızlık zarıma zarar gelmiş midir? Her gece acı çekiyorum ve korkuyorum! Lütfen yardım edin.
Gizem Hanım,
Tampon kızlık zarından geçilip vaginanın içine konan bir tıbbi malzemedir. Değişik boyları vardır, bakirelerde kullanılabilen ufak tipler de piyasada mevcuttur. Zarda patolojik bir durum yoksa, bakilerde kullanılabilen tampon özenle ittirildiğinde genelde zarda bir zarar söz konusu olmaz. Zar yırtılmış olsaydı, kanamanız olurdu, çok muhtemelen bir problem yok. Kuşkularınızdan kurtulmanın kesin yolu muayene olup durumu öğrenmektir.
5 yıl önce aşırı kanama nedeniyle rahim ve yumurtalıklarım alındı. Ameliyatin ertesi günü sıcak basması nedeniyle Premarin 0,625mg’e başladım ve hala gün aşırı kullanıyorum. Kolay kilo alıyorum, bazı hareketler günlerce kemiklerimin belirli yerlerinde sürekli ağrı yapıyor. Doktor zaten yarım aldığım dozu günaşırı almamın anlamsız olduğunu ve tamamen bırakmamı söyledi. Bu ilacı hiç almazsam ne olur?
Billur Hanım,
Rahim ve yumurtalıkları alınan kadında 0,625 mg, Premarin başlanması doğru yaklaşım. Ancak dozaj olarak günaşırı değil de, her gün bir adet alınması ile maksimum yarar sağlanacağını düşünmekteyiz. Yaşınızı belirtmemişsiniz, hele de 40’lı yaşların başlarında iseniz bu günaşırı doz yeterli olmayabilir. Bu ilacı kullanmadığınız durumda kemik erimesinde hızlanma, cildinizde kuruma, sıcak basmaları, idrar ve üreme sisteminde kuruluk genelde yaşlanmanın hızlanması diye yorumlanabilecek durumlar ortaya çıkar.
Dört kez inseminasyon yaptırdım. Bir defasında gebe kaldım. Fakat 7. haftada anembriyonik gebelikten düşük oluştu ve kürtaj yaptırdım. Beşinci kez inseminasyonu yaptırdım. Şu anda 5 haftalık hamileyim. Yine aynı şekilde düşük yapmaktan korkuyorum. Olasılığı nedir? Tedavisi var mıdır? Çok teşekkürler!
Nursel Hanım,
İnseminasyonla siklus başına gebelik şansı %8. Beş inseminasyon ikisi gebelikle sonuçlanmış, bu yüz güldürücü bir sonuç. Bir düşükten sonra yine düşük yapma ihtimali %15-20, bu genel oran. İnseminasyon veya tüp bebek sonucu kazanılan gebeliklerde düşük oranı biraz daha yüksek. Sizin gebeliğinizin 6,5-7 haftalık büyüklüğe ulaştığında anembriyonik olup olmadığı kesinleşmiş olur, o zamana kadar yapabilecek bir şey yok. Zira anembriyonik gebelik genellikle genetik sebeplerle olur.
Soru: Regl günlerı dışında süreklı yoğun bir akıntım var, 19 yaşındayım sebebini ögrenebilir miyim?
Yanıt: Muayene olmalısınız, muhtemelen enfeksiyonunuz var.
Soru: Ultrasonda bakire olup olunmadığı fark edilir mi?
Yanıt: Hayır anlaşılmaz.
Soru: Merhaba 5 yaşındaki kızımın vajinal akıntısı var. Çocuk doktorunun verdiği lasefer adlı antibiyotiğin kullandığı sürece akıntısında azalma gördük. Fakat tam olarak sonuç alamadık. İdrar kültürü temiz çıktı. Bize ne önerirsiniz? Kadın doğum uzmanına götürmemize gerek var mı?
Yanıt: Ufak kız çocuklarında enfeksiyona bağlı akıntının sık görülen bir nedeni kızların kağıt peçete, ufak oyuncak parçaları gibi nesneleri vajina içine sokmalarıdır. İçerideki yapancı cisim sürekli enfeksiyona neden olur. Ancak kız çocuklarında akıntı hiçbir soruna bağlı olmadan da olabilmektedir.
Soru: Ben erkek arkadaşımla henüz ilişkiye girmedim fakat külodum kalana kadar soyunuyorum yine de hamile kalma olasılığım var mı?
Yanıt: Bu olasılık çok düşük ama yine de gebe kalma ihtimali var. Dış genital bölgeye yakın bir boşalmada spermler ortası delik olan kızlık zarından vajinaya buradan da genital bölgeye geçerek gebeliğe neden olabilirler.
Soru: Ben (yasmin adlı) doğum kontrol hapını bu ay ilk kez kullanmaya başladım. Önümüzdeki ay adet geciktirici bir hap kullanmak istiyorum. İki hapı birlikte kullanabilir miyim? Bunun bana bir zararı olurmu? Adet geciktirici hap etkili olurmu?
Teşekkür ederim.

Yanıt: Adet geciktirici kullanmanıza gerek yok, bunun yerine doktorunuza danışarak yasmini kesmeden kullanmak vasıtasıyla adetinizi geciktirebilirsiniz.
Soru: Benim son aylarda adet donemi öncesi 10 gun oncesi gibi sürede normalden fazla bir şişliğim oluyor ve bu beni çok rahatsız ediyor. Doktor yumurtlama döneminde yumurtlama işlemi tam gerceklesmediği icin olabilir dedi. Sizin fikrinizi almak istedim. tesekkurler…
Yanıt: Sorununuz yumurtlamayla ilgili değil daha çok premenstruel Sendrom adı verilen duruma işaret ediyor.
Soru: Merhaba doktor bey. Size daha önce de yazmıştım ama cevap alamadım. Ben 21 yasinda 2,5 senedir evliyim. Eşimle bir bebeğimizin olmasına karar verdik. 6 aydır korunmuyoruz ve hala hamile değilim. Doktora bikaç kez gittim, ama sorun yok bekle dediler. Bir bebeğim olsun çok istiyorum. Bu ay adetim çok az oldu, test yaptım negatif çıktı, akşam üstü tekrar baktığımdaysa biraz çizgi belli oluyordu bu hamile olduğumun bir göstergesi olabilir mi? Her hamile bayanın hamilelik belirtileri olur mu 1-2 ayda ve son sorum hamile kalamamanın nedeni boy ve kilo olabilir mi? Boyum 1.58, 49 kiloyum. Cevaplarınız için şimdiden tesekkürler. Saygılar.
Yanıt: Korunmadan beraber olma süreniz bir yılı bulunca hala gebe kalamadıysanız doktora başvurun. Boy kilo oranınız gebeliğe engel olacak kadar sorunlu gözükmüyor. Kesin gebelik tanısı için kanda gebelik testi yaptırın.
Soru: Doktor bey bende rahim düşüklüğü var sol yumurtalıuğım sezaryan doğum sdonucu sağ kasığa dikilmiş ufak bir kist de bulundu aşırı derece sancılarım var ve ara ara kanamalarım oluyor ve sürekli kasıklarımda şiddetli sancı. Bu konuda bana yadımcı olursanız çok memnun olurum. 32 yaşındayım, 2 doğum yaptım. Saygılarımla.
Yanıt: Muayene etmeden size e-mail yoluyla yardımcı olmam mümkün değil.
Soru: Merhaba ben 28 yaşındayım 3 senedir diana 35 kullanıyorum. Son 3 aydır içmiyorum hamile de değilim ama yine de regl olamıyorum. Bir de ilacı içince düzenli hastalanıyorum ilaç da selülit yapıyor ne yapmalıyım?
Yanıt: Hormonal tetkikleriniz yapılmalı ve polikistik over açısından incelenmelisiniz.
Uzman: Op.Dr. Kağan Kocatepe

>>> Uzmanlar Sorularınızı Cevaplıyor Tüm Liste

OKUYUCU YORUMLARI
 • Hatice
  1 ay önce

  Merhaba bende yara var yaktirdim ama hiç iğleşmedigini söyledi doktorum başka bir doktorda o bölgeyi sıyırıp aliriz dedi acaba rahimi mi aldırsam siyiritip aldirsammi görüşünüzü merak ediyorum yaşım 32 3 tane çocuğum var

  0
 • Tuncay bakacak
  2 ay önce

  Merhabalar ben sorum farkli bir konu
  Kiz arkadasim var basindan 10 yaslarindan yuksek bir yerden düşünce sert bor kisma bacak arasina geliyo hastane sonrasi doktorun dedigi kizlik zarar görmüş ve yumurtaliklar zedelenmis sonuc olarak evlenince cocuk olmama riski var denilmis ilac redavisi gordu evlenince cocugumuz olabilirmi bir sakincasi varmi simdiden teşekkür ederim

  0
 • Zeynep
  3 ay önce

  İlişki sonrasında hafif lekelenme gibi bi kan lekesi geldi ertesi gün doktora gittim bana rahim ağzında yara olduğunu söyledi fitil ve antibiyotik ilaçlar verdi smar testi yaptı yakma vs dondurma işlemleri olduğunu öğrendim sadece fitil ve ilaçlarla geçme olasılığı var mı acaba ?

  0
 • Esila
  5 ay önce

  Mrb ben dün rahim içi yaramı yaktırdım eşimde bende çocuk sahibi olmayı çok istyoruz dün doktor sol yumurtamin 6 cm olduğunu söyledi yumurtalama döbemimdeyim ama iliski yasakladi eşim dayanamadı iliskiye girdik sorun olurmu acaba ?

  0
 • fatma
  7 ay önce

  merhaba hocam ben yara yaktırdım ilk hafta hiç bi sorun olmadı dikkat ettim ama 2 ci hafta kayın valdem umreye gitmiş ve döndü haliyle gelen misafirlerimiz oldu ve bundan dolayı ben dinlenemedim çok yoruldum buna bağlı kanamam oldu dikyoruma arayıp söyledim hemen gelmemi söyledi gittiğimde ise kanamamım çok olduğunu kabuklaşmış yaraların çatlayıp kana yaptığını söyledi ve yeniden yaktı kanayan bölgeyi ama kanamam kesilmedi hala devam ediyo surekli uzanıyorum ama ufak bi hareketimde yeniden kanıyo bunlar normal şeylermi yoksa bi sorun var bilgilendirirmisini lütfen teşekkür ederim

  0
 • Lale
  11 ay önce

  Merhaba hocam 29yaşindayim ve hiç çoçogum yok nisan ayinda spiral taktirdim ce 15gün önce kötü bi kokum başladi geçen haftada doktara gittim hemen alttan muayenede küçük bi yaram oldugunu antibiyotik ve fitil verdi düzenli kullaniyorum henüz bitmedi şuanda memleketimde oldugum için 1ay sonra yaşadiğim yere geri dönicem acaba antibiyotik ve fitille geçermi doktor geçmezse dondururuz dedi smear testide aldi sonucum çikmadi ama çok korkuyorum bişey olurmu acaba diye

  0
 • mühurgozlum
  1 sene önce

  Merhaba hocam yeni evliyim rahimde yara var hiç doğum yapmadım yaktirma işlemini iyi olur yoksa donma islemimi smear testi yaptılar temiz çıktı

  0
 • mühur gozlum
  1 sene önce

  Adehliyken rahimdeki yara yakilirmi

  0
 • Aylin
  1 sene önce

  kolay gelsin hocam mirena spiral taktırdım dün nezaman cinsel ilişkiye girebilirim bi zararı varmı iyi geceler hocam

  0
 • Oğuz
  1 sene önce

  Kız arkadaşımla 5 senedir birlikde oluyorum ben ona boşalıyorum o vajinadan ona boşaldığımı çıkarıyor hemen bu 5 senedir devam ediyor 5 sene sonra kız arkadaşım bana hamile kaldığını söylüyor acaba bu ne kadar doğru 5 sene de olmayan 5 sene sonramı oluyor ayrıca bu benden öncede birisiyle birlikde olduğunu söyledi ama kararsızım bu çocuk kimden 5 senedir çocuk olmadıda şimdimi oluyor

  0
  • Admin
   1 sene önce

   Merhabalar Oğuz. Yaptığınız şey zaten hamile kalmasına bir neden olabilecekken siz 5 yıl olduğunu söylüyorsunuz. Yani hamile kalmaması bir mücizeymiş diye düşünmeden edemiyor insan. Elbette ki bu sefer döl tutmuş ve kız arkadaşınız sizden hamile kalmış olabilir. Bu tamamen kız arkadaşınıza güvenip, güvenememe duygusu size bu soruyu sorduruyor. Bunu anlamanız için maalesef DNA testinden başka şansınız olmayacaktır. Fakat bu sorular ilişkinizi ve sizi yıpratabilir. İyi düşünüp hareket etmenizde fayda var.

   0
 • Tugba
  2 sene önce

  Adetliyim vc deyken spiral ipi elime geldi çektim spiral çıktı ama benden çıkan 1 harfine benziyo rolmalde T gibi olması gerektiği duydum içind e parca kaldıysa adetliyim şuan dışarı atarmı

  0
 • sema
  2 sene önce

  17 yaşındayım ve kendimi bildim bileli rahim agzinda dışta siyah yara var yengm küçüklüğümden beri yara olduğunu söyledi yardım edebilir misiniz

  0
 • cigdem
  2 sene önce

  Merhabalar, kanser tarama testi yaptırdım ve sonrasında simir yapıldı hücrelerin bikacinda anormallikler görüldü doktorum rahimden biyopsi alınması gerektiğini söyledi randevu aldım 27 haziran biyopsi için gitmem gerekiyordu fakat bugün gebe oldugumu öğrendim bebegime zarar gelirim bu durumda ne yapmam gerek şimdiden teşekkürler yorumunuz için.

  0
 • selin
  2 sene önce

  Merhabalar, benim rahim agzimda yara vardi, bir kac yillik kontrolun ardindan doktorum yaranin buyudugunu tespit etti, ve yakma islemini tercih etti. Ama ben daha once hic hamile kalmadim ve bu donem erkek arkadasimla evlenmeyi dusunuyoruz cocuk yapmak icin gercekten ciddi bir problem mi bu islem, hamile kalamama ihtimalim nedir?

  0
 • necla
  2 sene önce

  Merhaba doktor bey 15gun önce ameliyat oldum çikolata kistinden birde kürtaj oldum ikisini birden oldum ameliyat dan 15 gün sonra kanamam oldu iki gün çok azcık di suan sa parçalar dökülüyor şiddetli bi kanama m var sebebi nedir çok endiseliyim

  0
 • Hayal
  2 sene önce

  Uç aylık bebeğim var sprail taktirdim tekrar hamile olduğumu ogrendim şimdi yapmalıyım bebeğim! Düşer mi

  0
 • ümran
  2 sene önce

  Selamlar hocam Allah rızası için yardım edin kafayı yiyeceğim annemin adet düzensizliği vardı doktora gitti menepoza giriyorsun dediler ilaç verdiler sonra akıntısı,sancısı yükseldi doktora tekrar gitti smear testi istediler 40 gün sonra yapılacak internette baktık kanser falan gibi şeyler yazıyordu annem bunu duyunca dahada strese girdi ben de çok kötüyüm ağlıyorum öyle bu smear testi negatif veya pozitif çıkarsa ne olur lütfen yardım edin.

  0
 • Ecr
  3 sene önce

  Merhaba 5 gün önce kaşıntı şikayetiyle doktora gittim.vajinal muayne sırasında rahim ağzında büyük bir yara olduğu ortaya çıktı smear alındı sonucu normal geldi. Mantar tedavisi için ilaç ve ovul kullanıyorum.yaranın yakılması gerektiğini söyledi doktorum ancak hiç doğum yapmadım.yara yakma sonrası gebelik ve normal doğumda problem yaşanma ihtimali varmı ?
  Teşekkürler.

  0
 • nilgün
  3 sene önce

  Merhaba doktor bey benim rahim agzında yara oldugu söylendi bundan bi kaç hafta snrda hamile oldugumu ögrendim bu hafta itibariyle 13 haftalık bebegim geçen ay doktoruma söylemeyi unuttum bu yara bebegime zarar verirmi.ilgilendiginiz için çok teşekkür ederim

  0
 • sevilay
  3 sene önce

  Iki hafta once 7 aylık Bebeğimi kordon düğümlenmesi nedeniyle kaybettim dikissiz normal doğum yaptım 5 cm lik bir miomum var aldırirsam tekrar hamilelik için uzun süre beklemem gerekecek ikinci hamilelik için ne yapmalıyım miomu aldırmazsam ikinci hamilelik için ne kadar beklemeliyim

  0
 • aycehremmm
  3 sene önce

  Ben bundan 2 hafta önce yaran var dedi doktor yaktırdım yaklaşık 3 gündür hafif hafif akıntının icinde kan geliyor acaba normalmi

  0
 • Hurhur
  3 sene önce

  2012yılında rahim ve yumurtalıklarım alındı …şimdiye kadar hiç akıntım olmuyordu 3 gündür beyaz renkte akıntı geliyor…yaşım 62 …bunun nedenini yazarsanız sevinirim …bir ay önce her iki ayağımdan ameliyat oldum (başparmak kemik çıkıntısından.) Buda etken olurmu…cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum…TEŞEKKÜRLER,…

  0
 • merve
  3 sene önce

  küçüğüm 13 yaşındayım ben tam ikiaydıradet görmedim sağtarafımdada çokağrı var

  0
 • havva
  3 sene önce

  merhaba benim sorum esim uzaktan gelecegiiçin adet geciktirici kullanmaya basladım aynı zamanda spıral ile korunuyorum ve gebelik riski olur mu diye korkuyorum acil cevaplarsanız çok sevinirim
  …..

  0
 • rabia
  3 sene önce

  Ben 6 aylik evliyim cocugum olmuyo ilk 1ay kontrol hapi kulandim ve biraktim evlendigim gunden beri adet duzensizligi olmaya basladi 20 gun gecikme oldu kadin dogum doktoruna gittim hersey normal dedi cocuk icin 1 sene gecmesi lazimmis olmasa tedavi olur dedi ama benim endisem var hamilelikte benimle ilgili bir sorun olurmu yardim edin aklim cok karisik aydinlatirsaniz sevinirim simdiden tessekurler

  0
 • sibelll
  3 sene önce

  ben 6 senedir evliyim 5 yaşında oğlum var,geçen yıl hamile kaldım fakat düşük tehlikesi ve bebeğin suyunun gelmesi sebebiyle erken doğum yaptım (sezeyan)ve bebeğimi kayıp ettim,geçenlerde doktora gittim yaramın düyük olduğunu ve yakılması gerektiğini söyledi yarayı yaktırırsam tekrardan çocuğum olur mu?oğluma bir kardeş istiyorum ve ara ara kanamalarım oluyor yaradan dolayı olduğunu düşünüyorum.şimdiden tşk ederim

  0
 • azize
  3 sene önce

  Merhabalar ben e yıllık evliyim çocuğum olmuyor. Düzenli ve istekli bi ilişki yaşayamıyoruz. Azdırıcı haplardan kullanırsak çocuk olma ihtimali ne olur.lütfen yardım edin

  0
 • elif
  3 sene önce

  merhaba doktor bey ben vanda yasıyorum 30 yasında 2 çocuk annesiyim.dogumlarım normal oldu fakat gecen yıl doktora muayne için gittigimde rahimde yara oldugunu söyledi.hem bu sene hemde gecen sene yapılan smear sonucu temiz cıktı.ama gecen yıla oranla yaramın biraz buyudugu soylendı ne yapmalıyımm?yaktırmamın bir sakıncası olur mu acaba?yada herhangi bir işlem yaptırmasam ne olur?

  0
 • Nilgün
  4 sene önce

  Merhaba ben 20 gün önce vajinadaki yaramı yaktırdım. Biraz belim ve adet ağrısı gibi bir ağrı oluyor ve kanlı akıntım oluyor. Bu normal mi .

  0
 • asil
  4 sene önce

  merhaba. rahim yarası vardı yakıldıktan 10 gün sonra ilişkiye girdik ve sabahı ağrılı tuhaf kanlı sabunsu bi parça geldi. başınıza gelen var mı cevaplarsanız sevinirim..tşk..

  0
  • hacer
   3 sene önce

   Sizden de mi geldi parça ne olabilir ki bende aynı sorunu yaşıyorum şu an 🙁

   0
 • Rose
  4 sene önce

  7 ay önce rahim pis kan dolu denildi kürtaj oldum 3 gün sonra greyfurt büyüklüğü myom alındı ameliyat sonrası orgametil ve metil ilaçlarla kanamam durdu Yasmin doğum kontrol hapı kullandım şuan bıraktım ve rahim de kist var gebelik düşünüyorum ılac tedavisi görüyorum sizce gecermi yenilirmi?

  0
 • su
  4 sene önce

  Slm hocam ben 6 gunluk hamileydim kurtaj olsum doktorum bna rahim ici yaran var dedi simir testi yapicaz biay sonra dedi olmassa yakicaz dedi suanda fitil verdi fitil ne icin bide yakarlarsa yumurtaligim zarar gorurmu hastalik devam edermi

  0
 • nur
  4 sene önce

  Merhaba hocam ben 7 aylik evliyim rahim agzinda yara çıktı doktor küçük olduğunu soyledi ve yakildi. Bir ay iliskiye girmememi soyledi fakat esimle iliskiye girdik beyaz kuru sabunsu gibi birsey cikti. Fitil vermisti bu sirada onlari da kullaniyordum.kullanmayada devam ediyorum fakat karnimda ağrı oluştu. Bir sorun olur mu

  0
 • zhr svr
  4 sene önce

  virüs ile bakteri kaynaklı bu hastalıklardan korunma yolları nelerdir?

  0
 • Ela
  4 sene önce

  Mrh ben de rahim agzi yarasi oldu doktor yakti 3 ay once ama simdi esimle cinsel iliskiye Girince ici kuruyor ve bebek istiyorsuz ama olmuyor. 3yasinda bir kizimda var 4yildir da evliyiz?

  0
 • atiye
  4 sene önce

  Hocam bende çikolat kisti vardı 15cm çapında hamile kalamdığım için aldırdık.şuan 8 aylık bebeğim var.bebeğim 6 aylıkken ben ustune hamile kalmışım.kürtaj oldum.kürtajdan hemen sonra spreal takıldı.şimdi korkuyorum yıne hamıle kalır mıyım? İlişki sırasında veya yuk kaldırırken.aynı zamanda ilişki sırasında hep ağrı hissediyorum evlendığimden beri. Bu normal mi? Bir sorum daha var çikolata kıstı yeniden oluşur mu?

  0
 • eylem
  4 sene önce

  Merhaba doktor bey altı aydır evliyim çocuk olmasını istiyorum ben ve eşim ama olmuyor ne yapmam lazım rahim de iltihap var undan olabilirmiacebe

  0
 • gamze
  4 sene önce

  merhaba ben 5 aylık evliyiym korunmamama rağmen hamile kalamıyorum adetim bittikten sonra karnımda hafif sancılar oluyor neden acaba cevabınızı bekliyorum

  0
 • esma
  4 sene önce

  Oncelikle Merhaba benim sikayetim adet düzensizliği ve bunun için dogukkonturol hapi kullanmama rağmen kanama olmuyordu gevelikte yoktu dun bunun için doktora gittim ve bana yarami yakip spiral önerdi ilk olarak bu kanamama olmaması normolmive spiral uygun olurmu ikinci olarak spiral i nezaman taktirabilirim

  0
 • serap
  4 sene önce

  ilişkiye girdikten sonra bacaklarımda aşırı derece titreme oluyor birde boşalmıyorum sebebi ne olabilir

  0
 • Funda
  4 sene önce

  4 gun once rahimdeki yarayi dondurdu doktorum ve 1 ay iliskiyeye girmemem gerektigini soyledi. Fakat ben 4 gun sonra esimle iliskiye grdim ve iliski sonrasinda hafif kanli bi parca dustu. Bu nedir ve ne yapmam gerekir ?

  0
 • cigdem
  4 sene önce

  merhaba gecenlerde merdiven korkuluguna carptım ve bikini bolgeme denk geldi.yaklasık 10 gun oldu deri altında sismiş ve agrıyor bu ne demek oluyor yani kotu bir sorun olabilir mi tesekkurler….

  0
 • Ozlem
  4 sene önce

  Merhaba,Ben,evli 2 cocuk annesi bir kadinim,emizirdikden sora doslerim cox kuculdu,dogal yolla nasil buyute bilirim?cevabiniz icin şimdiden teşekkürler

  0
 • zahide
  4 sene önce

  Merhaba ben 5 yıllık evliyim 19 gün önce primolut-N adında adet geciktirici ilaç kullandım 4gün boyunca bıraktıktan 3 gün sonra adet gördüm ama 3 gündür kasıklarımda ve belimde ağrılar oluyor acaba hamile olabilirmiyim

  0
 • Burcu
  4 sene önce

  Kizlik zarinin patlaMasinda kilonun etkisi var mi yani kilolu insanda gec mi patlar?birde kizlik zari ultrasyonda belli olur mu

  0
 • yaşar
  4 sene önce

  nişanlımla ilşkiye girdim kızlık zarım bozuldu içime boşalmadı hamile kalmış olabilirmiyim?

  0
 • isimsiz
  5 sene önce

  Merhabalar ben bisey sormak istiyorum . Bir kizla regl oldugu zaman yakinlastik surtunme yoluyla . Ancak penisim vajinasina mi pedine mi degdi emin degilim ama ben bosalmadim belki zevk suyu olablr diye thmn ediorum islaklikligin ama ustunden 1 ay gecti ve suan o kiz regl oldu sizce hamile kalma ihtimali var midir ?

  0
 • aşık
  5 sene önce

  hocam ben 18 yaşındayım sevdiğim çocuk muğlada bn osmaniyedeyim. bayramdan sonra buraya yanıma gelecek onu gerçekten herşeyden çok seviyorum benim üniyi bitirmemi bekliyoruz evlenmek için buraya geldiğinde onu mutlu etmeli miyim yoksa uzak mı durmalıyım. bna yaklaşmak istediğini söylüyo ama belden aşağı asla evlenmeden önce inmeyeceğini de belirtiyo ne yapmalıyım.

  0
  • ömer
   4 sene önce

   hayır yaklaşama yoksa o kendini tutamaz hamile kalırsın kavuşmadan.sonra çocuk falan istemez bırakır seni ortalıkta kalırsın. hem evlenince güzel güzel rahat kendi yatak odanızda yaparsınız akıllı ol bir anlık şehvet için hayatını karartma sevdiğinden olma.

   0
 • ayla
  5 sene önce

  merhabalar hocam ben18 yasindayim 3 ay once dogum yapip kirkimdan sonra ise spiral ttirdm suan adet gormuyorm hamile olma olasiligim var mi yoksa neden adet gormuyorum
  saygilarimlaa

  0
 • Neslihan
  5 sene önce

  Merhaba hocam smear testine göre vajinamda yara var ve doktorum yarayı yakacağız dedi fakat ben yeni evliyim ve doğum hiç yapmadım.yakma işleminin doğurganlığa olumsuz etkisi var mı?

  0
  • nur
   5 sene önce

   ben de 1senelik evlıyım aynı problem bende de var dı doktorum dondurma işlemini uygun gördu bebegım olmadıgı için.. yaktırma rahımde yapışkanlık yapıyormuş oda gebe kalmaya engelmişş

   0
 • songul
  5 sene önce

  Mrrb ben üç ay önce kürtaj oldum adetlerim duzenli ama adet sonrası sürekli vajina kemikleri ve dış dudaklarinda agri oluyor sağlık ocağı hekimi fitil ve antibiyotik verdi fitili gece bırakıyorum sabah çamaşırim kanlanmis oluyor bu normalmi dur

  0
 • burcu
  5 sene önce

  hocam ben 1ay sonra evleneceğim ve ilişkiye girmekten korkuyorum daha önce yakınlaştık ve ben hep kaçtım korktum bunun bir ilacı yok mu ne yapmam gerek psikloga gittim bir kadeh birşey iç dedi denedim ama gene yapamadım olmuyo korkuyorum sizce ne yapmalıyım bana yardım edin

  0
 • sema
  5 sene önce

  merhaba ben 30 yaşındayım başımdan bir evlilik geçti o süre zafınca hamıle almadım nedenı eşimin varıkosel olmasıymış bunun öncesınde ben tahlıller yaptırdıgımda kendımde çift uterus olduğunu öğrendim ayriyettende mantar başlangıcı var dedıler hsg filmi çekilirken enfeksıyon kapmışım şu anda evlilik yolundayım ve birlikteliğimde hamile kalamıyorum bunu n nedeni nedir ve ne yapmam gerekir yardımcı olursanız çok sevirim…

  0
 • kollo
  5 sene önce

  mrb hocam ben 28 yaşındayım ve evlıyım 3 yıldır 8 aydan beri coccuk yapmak için ugrşıoruz am aolmuyor eşim butun konturollerını yaptırdı ama ben bir kere giitm doktora ve kan testi idrar testi yaptırdım ama evlenmeden önce coocugu olmayan bır bayanla 3.4 kez bereber olduk ve korunmadan onun etkısı olabılırmı bende

  0
 • betül
  5 sene önce

  merhaba hocam kızım19 yaşında şiddetli adet sancısıyla doktora gittik kisd oldunu örendik bitanesi patlamış birtanesine amaliyat diyor olmalımı amaliyatpatlamasınında sakıncası varmı teşekkürler

  0
 • deren
  5 sene önce

  Erkek arkadaşımla analdan ilişkiye girdik. Fakat kan gelmedi.Sperm hücreleri vajinama doğru aktı aynı zamanda kızlıgımın bozulmadıgından eminim. Hamile kalma ihtimalim varmı? Ertesi gün veya doğum kontrol hapı içsem kız olduğum için yan etkisi olur mu ne yapmalıyım ?

  0
 • ecrin
  5 sene önce

  ben 21 yaşındayım ve evliyim.polikistik overyum hastalıgım var.6 ay daine35 ilacını kullandım bir ay kullanmadım.ilişkiye girdim ve şimdi mide bulantım ve ishalım var sizce hamilemiyim.daine35 ilacı kullansam düşük yaparmıyım acilllll cevap

  0
 • seren
  5 sene önce

  slm 2 cocugu iştiyoz ama bir turlü olmuyo yardım cı olursanız sevınırım

  0
 • omur
  5 sene önce

  Merhaba hocam ben sekiz ay once dogum yaptim ve tupleri baglattim bu ay adet olmadim cok korkuyorum hamile olma riskim varmi lutfen cevap yazinn acill

  0
 • tuğçe
  5 sene önce

  Merhaba ben 13 yaşındayım bıyığım bacaklarım ve koltuk altım için lazer epilasyona gitmek istiyorum ama annem daha ergenlik döneminde olduğum için sakıncalı olduğunu söylüyor ama ben yinede size bir soruyum istedim.

  0
 • ipek
  5 sene önce

  merhaba Benim aDee+ım Her DeFaSınDa qeCıkıyor Dok+ora qıdıyorum ıLacLarımı DuzenLı KuLlanDıqım HaLde Sıkın+ı Ya$ıyorum Sonra Yıne aDe+ım DuSenSız qeLıyor Bu YuzDen Cocuk SahıbıDe oLamuyorum Bana YarDımCı oLurmuSunuz SayqıLarımLa

  0
 • nuray
  5 sene önce

  merhaba ben polikistik over hastasıyım 1 senelik ewliyim çocugum olmuyo ne yapabilirim

  0
 • yasemin
  5 sene önce

  Sevgilimle 7 gün önce ilişkiye girdik ve içime boşaldı 4 gün sonrada adet oldum hamile kalma olasılığım var mı ?

  0
 • seda
  5 sene önce

  iyi günler 21 yaşındayım ve bekarım. adet düzensizliği sorunu yaşamaktayım. aç karnına ve adetimin 4 günü yapılan kan tahlılı sonuçlarıma göre; prolaktin=42,40 LH=12,71 düzeylerinde çıktı. 6şar aylık dönemler olmak üzere 12 ay diane35 hapını kullandım fakat hormonlarım hala yüksek çıkmakta. bügün doltorum ile hapımı değiştirdik ve yazz24+4 ü kullanmaya başlayacağım. ve süt hormonumu düşürmek içinde salı ve cuma günleri olmak üzere başka bir hap kullanacağım. durumum hakkında bilgi verirseniz çok sevineceğim içim hiç rahat değil.ileride kolaylıkla çoçuk sahibi olabilecek miyim? şimdiden tşk. ederim.

  0
 • seda
  5 sene önce

  Merhaba,
  Geciktirici hap kullanılan tarihlerde hamile kalma riski var mıdır? Çok teşekkür ederim

  0
 • özlem
  5 sene önce

  merhaba ben 19 yaşında bekarım bnm sorunum adetimin ilk günlerinde makatımda klozete oturur oturmaz çok keskin bir ağrı oluyor ve büyük tuvaletimi yapmakta güçlük çekiyorum bu durum adetim dışında hiç bir zaman olmuyor alakası var mıdır bilmiyorum ama önce kabızlık sonra ishal sorunu yaşıyorum adetimin sonlarına doğru bu durum azalıyor ve adet düzensizliği yaşıyorum.hiç ilişkide bulunmadım ama ona benzer bi ağrı yine erkek arkadaşıma yakınlaştığımda oluyor.sizce sorunum nedir.bu belirtiler çikolata kistine uyduğunu söylediler ve kısırlık olabilirmiş bende ilerisi için endişeleniyorum bana yardımcı olur musunuz şimdiden çok teşşekkür ederim

  0
 • serap
  5 sene önce

  merhaba nişanlımla 2 hafta önce çıplak şekilde cinsel organını vajınama da gezdirdi 1-2 dk sadece benim normalde hep düzenli giden bir adetim vardı erken olduğum zaman olurdu ama geçıktıgım olmamıstı en gec 30.gunde olmustum bugun 30. gun yersız yere mı panik yapıyorum birşey olmuş olma olasılıgı varmıdır sperm degmıs olabılır mı içimi rahatlatabılecegım bır cevap verırsenız cok memnun olurum.

  0
 • nakşe
  5 sene önce

  merhaba
  2 ağustosta doğum kontrol kullanmaya başladım 8 gün kullanıp bıraktım ve bıraktıktan 3-4 gün sonra yoğun olmayan bir kanama başladı doktor geri çelme kanaması olduğunu söyledi.bu benim adet tarihimi etkilermi normalde 25 ağustosta adet olmam gerek.ayrıca korunmadan ilişkiye girdim hacaba hamile kalabilirmiyim?

  0
 • günnaz
  5 sene önce

  merhabalar 1.5 yıllık evliyim çocuk yapmayı düşündüğümüz için geçen ay önce kadın doğum uzmanına kontrol gittim gebelik öncesi testlerim yapıldı vitamin eksikliği vs.. yok doktor karnımdan ultrason ile kontrol etti yumurtalıkların normal dedi ayrıca smear testi yaptı 2 gün önce aldım sonuç temiz fakat ***benign hücresel değişiklikler (yoğun iltihap nedeni ile)şeklinde bir bilgi yazıyor.doktor herhangi birşey söylemedi bende bu yazıyı oan farketmediğim için birşey sormadım.bugün hamile olduumu öğrendim ve bu yazı aklıma gelince tedirgin oldum.iltihap olduğunu gösteren belirtimde yok ama akıntı koku vs… regl günüme 5 gün kala yaptırdığım için iltihap sonucu çıkmış olabilir mi

  0
 • Selda
  5 sene önce

  Merhaba ben 25 yasindayim ve yeni evliyim. Adet duzenlizliginden dolayi 8 sene d.k hapi kullandim ve martta 2013 de hapi biraktim. nisanin 17 sinde regl oldum. mayis ve haziranind 25 inde regl oldum. temmuzda regl olmadim ve suan agostosdayiz ve hala tik yok. idralimi yaparken koku oluyor ve akintim oluyor. doktora gittim ve yumurtaliklarimin uyudugunu ve hapin tesirini atmasi gerektigin soyledi. sizin fikriniz nedir yardimci olursaniz sevinirim. tesekkurle

  0
 • süveyda
  5 sene önce

  makat bölgesinde oluşan hastalıklar için hangi bölüme başvurcaz?

  0
 • şerife
  5 sene önce

  tuveletimi yaparken kendiliğinden bir cisim geliyo ne olduğunu tanımlayamıyorum sizce neden kaynaklanıyo? bu beni çok korkutuyo neyin göstergesi olabilir?

  0
 • ayşe
  5 sene önce

  kan testide yaptım kist çıktı acaba kisten dolayımı adet göremiyom yoksa hamilemiyim diye şüpem var

  0
 • ayşe
  5 sene önce

  hocam adet günüm 10 gündür geçti idrar testi yaptım tek çizgi çıktı ikincisi silik çıktı acaba hamilemiyim

  0
 • adet düzensizligi
  5 sene önce

  slm benim sorunun bu ayın içinde 2 kere adet gördüm ikiside 8 günü gecti bide intahap yasadım bir ayın içinde simdi hala 8 gün olmasına ragmen azda olsa devam ediyor adetim rahim azının içinde sarı sivilceye benzer sert bişey gördüm ne olabilir acama lütven beni bilgilendirin şimdiden tsk ederim

  0
 • zeynep
  5 sene önce

  ewlenicem ama nasıl ilişkiye giricemi bilmiyorum

  0
 • fatma
  5 sene önce

  15 Gündür vucut mantaqi tedavisi görüyorum losyon ve agiz yoluyla. mantar lekeleri kücüldü ve kasinti kalmadi ne zaman tedaviyi kesmeliym gebelik istiyoqumda

  0
 • sevil
  5 sene önce

  ben mayıs ayında kürdaj oldum ikiz hamileydim ve 5,bucuk hahtalıktı. 3 aydır aded olamadım farlutal kullandım yine olmadı .dr gittim rahim duvarımda 4 bilmem ne dedi kalınlaşması lazımmış aded görmeden olmuyormuş olamıyorum ne yapmam gerekir 38 yaşındayım ne yapabilirim (ankara)

  0
 • songül
  5 sene önce

  kadında hastalığında mantar varken hamile kalınırmı

  0
 • derya
  5 sene önce

  geçenlerde gebeliği geçiktirici hap içtim gebe kalma olasığı varmıdır.cevabınızı bekliyorum

  0
 • Demetim
  5 sene önce

  Merhaba 36 yaşında sağlıklı bi bayanım bu yaşıma kadar düzenli adet oldum . Bu kış evleniyorum ve bebek sahibi olmak istiyorum. Alimde kısır yok . Arkadaşlarım 35 yaşından sonra bebek sahibi olmanın çok zor olduğunu söylüyor. Korkuyorum ne yapmam lazım nasıl bebek sahibi olup olamayacağımı öğrenebilirim.

  0
 • dilara
  5 sene önce

  Merhabalar bende rahim ağzı iltihabı olduğu söylendi doktora gidiyorum ve bir takım tedaviler uyguladı doktorum. fakat ewli değilim nişanlıyım ama bi beraberliğim var nişanlımla . ilaçlarımı düzenli kullanıyorum ilişki yasak 20 gün Fakat tatilede gitmem gerek denize girmem herhangi bir tehlikeye sebep olur mu lütfen yardımcı olun yada nasıl müdahale edebilirim denize girmem için

  0
 • tugba k
  5 sene önce

  ben 1yıl önce bir çocuk sahibi oldum 6 haziranda 2012de o tarihten beride adet görmüyorum bu neden dolayı oluyor ?

  0
 • tuba
  5 sene önce

  mrblar bende bısey sorucaktım ben suan 32 haftalık gebeyım esımle tam bı bırlesme yasamadım yanı o benımm ıcıme bosalarak hamıle kaldım ve normal dogum ıstıyorum kı sezaryanda olsa alt tarafı temızlıyolarmıs bu kızlıkbozulmadan nasıl olucak bunu ogrenmek ıstıyorumm tskler

  0
 • nuray
  5 sene önce

  merhaba yasmin doğum kontrol hapı kullandım 8 ay önce sürekli şimdi kullanmıyorum hamile kalmamı ne kadar engeller 3 yıl sürekli kullandım teşekkürler.

  0
 • isminaz
  5 sene önce

  bir hafta önce doktora gittim akıntım ve ilişki sonrası lekeleke kanama oluyordu ve akıntım cok pis kokuyor doktor rahmimde yara oldunu s

  0
 • busra
  5 sene önce

  rahim ağzı yaralarına antibiyotik kullanılırsa yararı olur mu lütfen cevap verin yara enfeksiyonlu ve çok derinmiş

  0
 • Seyma
  5 sene önce

  Iyı aksamlar sprail takılı 5 sene oldu asagılarımda cok akıntın ve kasıntım oluyor akıntım cok kotu kokuyo bıde ılıskıye gırdıgımde cnm yanıyo acı hıssedıyrum nedenı ne bıde bgn bulantım oldu en son 1 ocakta adet oldum 29 ocakta olmam gerekıyo bu tarıh dogrumu cnku hıc belrtı yokk

  0
 • fatma
  5 sene önce

  merhaba ben 22 yaşındayım ve düğünden önce nişanlımla birlikte olduk normal şartlarda iki hafta vardı ama erken oldu buna sebeb ilk ilşiki mi

  0
 • fatma
  5 sene önce

  gerdek sonrası adet tarihlrinde değişme olur mu

  0
 • deniz
  5 sene önce

  doğum kontrol hapını düzenli olarak kullandım 21 tablet bittikten sonra geciktirmek için farklı marka bir ilaçtan sadece bir adet aldım yalnız vazgeçtim kıllandığım doğum kontrol hapına tekrar başlamak için 7 gün mü beklemem gerekli

  0
 • deniz
  5 sene önce

  doğum kontrol hapı kullanıp 21 tableti bitirdikten sonra ara vermeden başka bir marka ilaçtan her zaman aldığım saatten farklı olarak 4 saat kadar sonra bir adet aldım yalnız vazgeçtim ve ilaca devam etmedim doğum kontrol hapına tekrar başlamak için yine 7 gün mü beklemem gerekli

  0
 • aysel
  6 sene önce

  27 yaşında bir bayanım rahim ağzımda yara var doğumla birlikte tedavi olurmu

  0
 • evingul
  6 sene önce

  hamile kalmak istiyorum 1.5 yilik evliyim doktor biseyin yok diyor bu ay kanamam gecikti 8 gun hamileyim sandim hamile degilim ne onerirsiniz

  0
 • ayşe
  6 sene önce

  merhaba. biz geri çeklime yöntemiyle 1.5 ay önce birlikte olduk. üstüne 10 gün sonra adet oldum. ve birlikte olduğumuz günden 1 ay sonra test yaptım. negatif çıktı. hala hamile olma ihtimalim var mıdır?

  0
 • fatma özkan
  6 sene önce

  beşaylık evlıyım ılk hamılelık ıkı aylıkken karnımda oldu kurtaj oldum ıkı aydır korundum buay korunmayı bıraktık hamıle kalırsam zararlı olurmu mıde yanması bulantı var ongundur korunmuyoz adet bıtımınden sonra

  0
 • reyhan
  6 sene önce

  benim size bir sorum olucaktı benım rahım agzında yaram var ve felaket derecede akıntım var doktorum akıntım için alttan fitil verdı ve bu tedaviden sonra simir testi uygulayacak simir testim temiz cıkarsa yarayı yaktırmama gerek varmı acaba ilerde sorun yasarmıyım

  0
 • hatice
  6 sene önce

  merhaba benim size bir sorum olcakti belara dogum kontrol ilaci kullaniyorum iliskiye girmedigim gunlerde degilde iliskiye girdigim gunlerde kullansam bole yapmam beni hamile birakirmi

  0
 • esra
  6 sene önce

  ben20 yaşındayım 4 aylık evliyim 3 ay önce rahim ağzı yarası yaktırdım ve 2 aydır adet olamıyorum ne yapmalıyım şimdi doktorum yasmi verdi ama işe yaramıyor çok çaresizim bana yardım edin

  0
 • leyla
  6 sene önce

  merhaba vajinal bolgede mantar varken gebe kalinirmi

  0
  • recep
   5 sene önce

   evet hamile kalabilirsiniz mantarı tedavi ettirin eşinizde kontrol olsun siz iyileşirsiniz eşinizden tekrar size bulaşır.

   0
 • gizem
  6 sene önce

  merhaba kağan bey 21 yaşındayım 3 aylık evliyim bebek istiyoruz fakat bi türlü olmuyo doktor gittim rahim ağzı yarası var dedi rahim ağzı yaram varken hamile kalmıştım ve kurtajla sonlandırdım doktorum yaran varken hamile kaldıysan tekrar kalabılırsın dedi sizce böle bi ihtimal var mı yoksa rahim ağzı yarasını dondurucam

  0
 • hatice
  6 sene önce

  merhaba doktor bişe sorucam ben normalde ayın 6 sinde adet oluyorum fakat stresten kaynaklı sanırım 14 gün kadar geçiktim. 2 aydır da 20 sinde adet oluyorum we 1ay sonra ayın 20sinde ewleniyorum… ilk geceme denk geliyo. adet geciktirici hap kullansam ilişki için sakıncalı olurmu bi zararı warmı yani?

  0
 • merve
  6 sene önce

  sağ dizimde lezyon var.diz kapağımın altında 1 cm çapında görülüyor bu şimdi 2 tane oldu. çok şiddetli ağrıları var. iğne tedavısı oldum ama etki etmedi. gittiğim doktorlar ameliyat diyor ben olmak istemiyorum tedavi yolları var mı? yardım edin

  0
 • fatma
  6 sene önce

  2011 de sezaryenle doğum yaptım 2004 de 15 cm myom ameliyatı oldum sonra iki düşük yaptım 1011 de iki tane myom alındı şu an çocuk istiyoruz doktorum hamilelikte ameliyat yaraların yırtılır diyor ne yapmam lazım yardım edin ltf

  0
 • azra
  6 sene önce

  ağustosun 8inde adet olmam gerekiyodu ama olmadım ondan 1 hafta önce içimde okey yırtıldı ardından ertesi gün hapı içtim hamile kalma sansım ne kadar

  0
 • AYŞE
  6 sene önce

  4 Temmuz 2012 ‘de rahim ağzı yarasından yakma yöntemi uygulandı.Üzerinden bir ay geçmesine rahmen vajinada hafif bir ağrı var. Bu normal mi? Doktora gitmeme gerek var mı? Ne zaman geçer?

  0
 • Deniz
  6 sene önce

  En son erkek arkadsimla 14 temmuzda surtunmeyle iliskiye girdik. 3 gundur karnimda sislik, kasiklarimda agri, ve idrarimda yanma var. Dun idrar tsti ve ultrason oldm bisey cikmadi. İdrar testm tit degildi. Tomografiye aldi doktr ondada bisey ckmadi. Ben gebelkten suphelenyrm. Sizce ihtimal nedir? Bu agrilarim 3 gunluk adet kanamasndan snra oldu. Adet kanamam 3 gun erken geldi

  0
 • RABİA AÇILAN
  6 sene önce

  TSH SONUÇUM 11,36 ÇIKMIŞ DOKTORUM DAHİLEYE DOKTORUNA SEVK ETTİ. GUATR OLASBİLR Mİ. TEŞEKKUR EDERİM

  0
 • harun
  6 sene önce

  doktor bey kız arkadaşımla anladan ilişkiye girdik o anda vajinasından kan geldi ve adeti 6 gün gecikti acaba hamile mi vajinadan ilişkie girmedik analdan ilişkiye girdik lütfen yardımcı olurmusunuz…

  0
 • nazlı
  6 sene önce

  merhaba
  12 mayısta korunmasız bir ilişki yaşadım, herhangi bir boşalma olmamasına rağmen 24 saat içinde ertesi gün hapı aldım.
  3 haziran olmam mayısta olmam gereken regl, 20 mayısta oldu.
  Tabi bu ilaç dolayısıyla ara kanama mı yoksa regl mi bilemedim.
  2 haziranda geri çekilme yöntemiyle bir ilişki daha yaşadım. şu tarihe kadar bi ton gebelik testi yaptım hatta şu hassas gebelik testlerinden bile yaptım negatif çıktı.
  ve iki gün önce regl oldum. 20 mayıstan yaklaşık 26 gün sonra. ki bu benim normal sürem.
  yalnız şimdi de aklıma şöyle birşey takıldı bu regl kanamasının haricinde düşük kanaması olabilir mi.
  ilk ilişikimden hamile olmadığım kesin gibi ama ikinci ilişkinin üstünden de daha 15 gün geçti.
  15 günde düşük kanaması olur mu
  Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinicem.

  0
 • ela
  6 sene önce

  merhaba. ben kürtaj olmustum aylar önce. adetim cok düzensizleşdi kürtajdan sonra. doktra gittim hormon bozuklugu cıktı. bana dogum kontrl hapı yazdı 3 ay boyunca kullan dedi . her gün kullanıyorm. günde 1 tane alarak. fakat bugn sevgilimle 5 dkda olsa barebr olduk Boşalmadı. gebe miyim acaba?

  0
 • ela
  6 sene önce

  mrb ben 25 yaşındayım 1 yıllık evlıyım cocugum olmuyor dıye doktora gittim. test yapıldı ve prolaktın yuksek çıktı emr girdim ve beyınde 2 tane 1.5 mm kıtle tesbıt edildi şimdi ilaç kullanıyorum ama doktorum bu altı ayda korunmam gerektıgını söyledi şimdi dogum kontrol habı kullansam sakıncalımı hem kıtle için hemde ilerde çocuk sahıbı olmam içın bana zararı varmı?

  0
 • gül
  6 sene önce

  Adetimin bitmesine 1yada 2gün kala eşimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdik dışarıya boşaldı ama zevk suyundan hamile kalınabildgini duyduk içime girdgnde zevk suyu geldiyse hamile kalabilirmiyim hamile kalabilme ihtimalim nedir?

  0
 • eren
  6 sene önce

  merak ettiğim bi konu var insanlar sex yaparken birbirlerine kenetlenme ayrılamama gibi. yani hayvanlarda olan yapısma olayı olabilme olasılıgı varmı? merakla cvpınızı bekliyorum

  0
 • sajda
  6 sene önce

  mrb bende adet düzesizliği var 2. bebeği düşünüyorum olmuyo napmam lazım

  0
 • bahar
  6 sene önce

  spıral taktırmak için gittiğimde rahmimde yara ol dugunu soylediler adetim bitince test yapacaklarmıs eve gelince internetten arastırdım kocam beni aldatmisdı bır sene önce.yaranın sebeplerı arasında yazıyordu bu testte hersey bellı olur dimi acaba esimmi bulastırdı mikrobu bana

  0
 • sıla
  6 sene önce

  Merhaba ben kasım ayında 3 aylık hamileyken düşük yaptım.Daha sonra kontrole gittiğimde dr bana yaram olduğunu ve yakılması gerektiğini söyledi.Yaktırdım tekrar kontrole gittiğimde tekrar yakılması gerektiğini söyledi.Yani 2 kere yaktırdım.Ama hala yara kaldığını söylediler.Hiç çocuğum olmadığı için yara yaktırmamın sakıncası var mı? Çok kafama takılıyor.Lütfen bana yardımcı olun şimdiden tşkler…

  0
 • cigdem
  6 sene önce

  merhaba ben 28 yasindayim 5 aydir hap kulaniyorum,adetimde oldukca azalma oldu,suan area verdim yanlislikla son gunumdeki hapida yuttum sali son gundu bugun pazar henuz adat olmadim neden boyle oldunu cok merak ediyorum.bunun yuzunden cok huzursuzum bana hemen cevap verirseniz cok sevinirim sag olun…

  0
 • esra
  6 sene önce

  ilişki düsünmeye başladıgım anda cok siddetli agrılar hissediyorum vajinamda ve cok acı cekiyorum bunun nedeni ne olabilir.daha ilişki olmadan dahi düsünmekten bu denli agrı yapması beni cok tedirgin ediyor ne yapmam lazım bir yol gösterirseniz sevinirim tşkler simdiden.

  0
 • gökcem
  6 sene önce

  adet olmadan bır ay once kürtaj oldum sonra 1 ay snra ılıskıye gırdım ama ıcıme bosalmadı hamılelık olur mu sonra da adet gordum

  0
 • osman
  6 sene önce

  ilişki esnasında kızlık zarı bozulduğunda ilişkiyi o anda kesmemizmi lazım yoksa devam etmekmi lazım ilişkiye yoksa partnerimin acısına göremi hareket etmem lazım devam edip etmemem için

  0
 • ebru
  6 sene önce

  mrhba ben iki aylık evliyim bebeğimin oolmasını çok istiyorum adetim düzenli yumurtlama günlerini hesaplayıp ilişkiye giriyoruz bu ay yine olmadı ne sıklıkta ilişkiye girmeliyiz acaba bende mi sorun var 21 yaşındayım..adet süreci 31 günden 31 güne

  0
 • zeynep
  7 sene önce

  doktorum ben de akcıgerde enfeksıyon var oruc tutabılırmıyım bırde cocuk hemzırıyorum tutabılırmıyım

  0
 • musa
  7 sene önce

  evli bayanla prezervatifsiz ilişkiye girilse o bayanda korunmuyosa hamile kalırmı

  0
 • NİMET
  7 sene önce

  Sol kulakta ağrı,sol gözde ağrı,baş dönmesi,mide bulantısı belirli aralıklarla bu ağrılar hissediliyor yardımcı olursanız sevinirim .

  0
 • nilgün acartay
  7 sene önce

  merhb doktor bey mayıs 8 de adet oldum adetimin 12 günü korunmasız bir ilişki yaşadım eşimle15 gün ertesi gün hapı kullandım gebe kalma riskim yüzde kaç ayrıca şuan kansızlık problemim oldugu için hastenede damar yoluyla ilaç tedavisi görüyorum gebelik oluşmuşsa sorun yaratırmı bu ay içerisinde degişik ilaçlarda kullandım yardımcı olursanız sevinirim

  0
 • yıldız
  7 sene önce

  hocam ben 15yılık evliyim 8yaşında oğlum var 28 yaşındayım evlendiğimde bir süre çocuk olmadı sonra kediliğinde oldu 3yıl sonra tekrar gebe kaldım aldırmak zorunda kaldım ondan sonra gebe kalamadım tedaviyle gebe kaldım düşük yaptım gene kılomen kulandım tekrar gebe kadım dış gebelik olmuş sezaryanla tüpüme bebek alındı birbuçuk sene oldu kendiliğinden gebe kaldım bta hecegem düşmeye başladı düşük dedile düşük yaptım yani çook zor gebe kalan biriyim tekrar salıklı bir gebe kalırmıyım lütfen cevap

  0
 • senay
  7 sene önce

  mrb 19 yasındayım ve erkek arkadasımla ılk kez ılıskıye gırdık fakat bosalma olmadı ve benden de kan gelmedı sızce hamıle kalma rıskım olabılır mı fazla tedırgınım yardımcı olursanız sevınırım.

  0
 • tuana
  7 sene önce

  ozur dilerim ama benim sorumun cvbini goremedim acaba onaylandimi?

  0
 • tuana
  7 sene önce

  19 yawindayim,awiri tuylenmem var,bilmiyorum nasilbawa cikicam,5aydan sonra dugunum olacak,lutfen bana yardimedin.

  0
 • pınar
  7 sene önce

  37 4 günlük hamileyim ve dünden beri arada karnıma arada kasılmalar geliyo belim agrıyo acaba bu yalancı dogum sancısımı yoksa bu gün yarın dogum edermyim sancılar günün belirli saatlarinde 10 dk da 1 geliyo sonra gidiyo

  0
 • elmas
  7 sene önce

  kalın ses nasıl incelir acaba.

  0
 • Serap
  7 sene önce

  merhaba benim doğuştan vajinamın şekli çok farklı ilerde evlenince bu sorun olurmu?Bide erkek arkadaşım orama hafif temas etti o an bi kan gelmedi ama daha sonra biraz kan geldi sizce kızlık zarım zarar görmüşmüdür.

  0
 • LALE
  7 sene önce

  MERHABA.BEN KIZLIK ZARININ YIRTILMASI ZAMANI AKAN KANIN BENIM DAMARLARIMDA OLAN KANDAN FARKI VAMIDIR YOKSA HER IKISI AYNIMIDIR DIYE MERAK EDIYORUM.TESEKKUTLER

  0
 • fener
  7 sene önce

  mrb 31 yasıondayım 5 yasında bır oglum var 6.7 hafta hamıleyım ama sıkıntılarım var su korkusu sankı yanı banyo yapamıyorum oraya gırınce bonalcak gıbıyım yada duş alacagm aklıma gelınce daha cok oluyor ılk hamılelıgımdede olmuştu sankı ama bunda daha cok ne yapmam gerekıyor yardımcı olrsanız cok sevınırım cok tskler

  0
 • büşra
  7 sene önce

  Bazı eşler ilk erkek çocugunun olmasını ister soyunun yürümesi içn ne yapılmalıdır

  0
 • mesude
  8 sene önce

  merhaba.benim 7 yaşında bir kızım var 4 yıldır tekrar bebek istiyoruz ama olmuyor.doktor polikistik overim oldunu söyledi ilaç kullandım biraz küçülmüş burada yapacak bişey yok dedi.interfilite bölümümüze başvur dedi.çok korkuyorum.nasıl hamile kalabilirim.çok teşekkürler

  0
 • nil.
  8 sene önce

  merhaba. ben 21 yaşında bayanım.yumurtalıklarımda kistler var 10 ay önce tedaviye baslamıştım 4 aydır tedavi görmüyorum. ilişkiye girmem sorun teşkil edermi? bana herhangi bir zararı olur mu? şimdiden teşekkürler.

  0
 • şifa lekesiz
  8 sene önce

  23 yaşındayım 1 senedir evliyim hamile kaldım kalp atışları bebegin duyulmadıgndan dolayı kürtaj oldum ondan sonra hiç adetm düzelmdei doğum kontrl hapı kullandm ve bir ilac daha bir hafta kullandm oldum ama bir ay sonra yine oldum en son temmuz 22 sinde adet oldm bu ay henüz olmdım neden

  0
 • gamze
  8 sene önce

  nisanın 10 da çocuk düşürdüm 24 yaşındayım 1 tanede kızım var ama 1 aydır her ilişkiye girdigimde kanamam geliyor ve 10 gün kesinmiyor ardı sıyah aiyah geliyor buda beni korkuduyor rica etsem neden oldugunu söylermisiniz

  0