Uyurken ağızdan salya gelmesi sebepleri

Sabah uyandığınızda sizde yastığınızda bir ıslaklık hissediyorsanız geceleri uyurken salyanız akıyor demektir. Kulağa hoş gelmeyen bir tabir olsada bir çok insan bu rahatsızlığa maruz kalıyor. Ağızdan salya akmasının sebep ve tedavisi hakkındaki tüm bilgileri bu makalemizde detaylı olarak açıklıyoruz.
Gece meydana gelen ağız akması birçok kişinin şikâyetleri arasında yer alır. Çocuklardan yetişkinlere kadar görülebilen ağız akmasının birçok sebebe bağlı olabilir. Uyurken rahat nefes alınamadığı için ağız açık bırakılır, bu da salyanın akmasına neden olur. Ağzın açık olarak yatılması sadece salya için değil, aynı zamanda gece boyunca ağza bakteri girişi olacağından enfeksiyonlara da neden olmaktadır. Makalemizde ağız akmasının nedenlerini ve bu konuda sizlere yardımcı olabilecek bitkisel tedavi kürünü sizlerle paylaşacağız.
NEDENLERİ NE OLABİLİR?
Ağız akmalarının birçok sebebi vardır. Ağız akmasının kesin sebebinin bilinebilmesi için bir KBB doktoruna başvurulmasında fayda vardır. Ama muhtemel nedenler aşağıdaki gibi sıralanabilir.
* En bilineni ve yaygını bağırsak parazitleridir.
* Geniz eti sarkıklığı,
* Burundaki fiziksel bozukluklar,
* Burundaki tıkanıklıklar,
* Rahat nefes alış verişinizi engelleyen yastık ve yataklar,
* Birtakım yemek borusu ve mide problemleri (özellikle çocuklarda),
* Çocuklarda yeni bir diş çıkması,
* Tükürük bezlerinde bir problemden kaynaklanabilir,
* Ağız içi aftlar, diş apsesi, dil ve damakta lezyon,
* Yutma kaslarındaki bir bozukluktan kaynaklanıyor olabilir.

Ağız Akmasında Bitkisel Tedavi
4 bardak su, 1 kahve fincanı yeşil mercimek ve 1 çorba kaşığı sumak 10 dakika kaynatılır. Süzüldükten sonra soğutulur. Yatmadan yarım saat önce gargara yapılır. İlaveten taze üzüm veya ayva yemek de yararlı olacaktır.

OKUYUCU YORUMLARI
 • Anonim
  6 years önce

  Kür işe yaradı mı deneyen varsa aydınlatanilir misiniz?

  9
 • müberra
  6 years önce

  Gebeyim ve gebeliğimin son haftalarındayım son bir haftadır geceleyin sel akıyor agzımdan neyden kaynaklı olabilir

  6
 • hakan
  6 years önce

  3 gündür ağızımdan su akıyor midem yanıyor ve sıvı geliyor ağızımdan ne yapmalıyım kalp gibi bir atma oluyor ama kalp atışı değilmiş sebebini hala bulamadılar neden olabilir böyle şeyler vücudumun sol tarafı problemli gecelerı yatamaz oldum bu hastalık kalıcı oldu bende..

  12
 • gülcan
  5 years önce

  Ya bendede belli aralıklarda meydana geliyor gece uyurken ağızdan sıvı gelmesi çok iğrenç her sabah yastık yüzü değiştirmekten usandım bazen yastığı bile değişiyorum bu durumda ne yapmalıyım

  9
  • mustafa göktaş
   4 years önce

   Buraya yazacağına doktora git insanoğlu.5 yıldır çekiyorum evdekini.ne biçim yaratıklarsınız ya.

   8
 • Serhat
  4 years önce

  :))))

  9
daha fazla yorum yükle