Tutumlu olmanın püf noktaları

Evlilik sadece iyi günlerde değil her an beraber olmak, sıkıntılara birlikte göğüs gerebilmek gerektirir. Aile yanında bireysel sorumluluğu fazlaca hissetmediğimiz için evlendikten sonra birçok konuda bir süre bocalamamız muhtemeldir.

Günümüzde ekonomik kriz nedeniyle bir çok ailenin temel sıkıntısını parasal mevzular oluşturuyor. Yuvayı dişi kuş yapar atasözü bu bağlamda da geçerli, çünkü evin maddi idaresi bilinçli bir kadının elinde olursa sıkıntılar o kadar azalıyor.
Diğer yandan sadece maddi alanda değil, ev işlerini yaparken kullanılan suda, enerjide, eşyalarda, yiyeceklerde tutumlu olmak gerekiyor. Tutumlu olmak hem dinimiz açısından da desteklenmiş olup bir evin refahı için olmazsa olmazlardandır.
Bu bağlamda bilgilerimizi arttırmaya yönelik bir blog var: Tutumlu Hayat. Kendilerinigünlerde mutlu yaşamak için hazırlanmaktır

sözüyle tanıtıyorlar. Birçok konuda fikirler veriyor, tutumlu olmaya dair ipuçları sunuyorlar. Yeni bir hayata başlayacak olan ya da daha önce başlamış ama bilgilerini arttırmak isteyen herkesin okuması hem evimize hem devlet ekonomisine katkı sağlayacaktır.