GenelSaç Bakımı

Su dalgası saç modeli ve şekli nasıl yapılır?

Su dalgası saç modeli ve şekli beğenilen ama nasıl yapılacağı, şeklinin nasıl verileceği pekte bilinmeyen bir saç modelidir.  Bayanların çoğu kuaföre gitmeden evde kendileri saçlarına su dalgası modellini vermek isterler. Ancak su dalgası modelinin nasıl yapacağını bilen çok azdır. Su dalgalı saç modeli nasıl oluşturulur bu konuda sizlere yardımcı olmak istiyoruz. Bunu yaparken bir kaç malzeme lazım olcak. Bunlar vigo, Perma tarağı, saç köpüğü,  fön makinesi ve jöle.

Su dalgası saç modeline kavuşmak için önce saçlarınızı yıkıyorsunuz. Ardından kalın dişli tarakla tarıyorsunuz. Perma tarağı denen el şeklinde büyük tarakları kullanırsanız daha iyi olur. Taradığınız saçları baş aşağı sallayarak bolca saç köpüğü sıkıp ellerinizle sıkıp bırakıyorsunuz. Ardından vigoyu fön makinenizin ucuna takıyorsunuz ve saçlarınızı vigonun içine koyup kurutmaya başlıyorsunuz. Saçınızın uzunluğuna ve çokluğuna göre 10 dakika ile 20 dakika arası süren bu işlem sonunda oldukça şık ve güzel su dalgası saçlarınız oluyor. vigonun en güzel yanı hacimli su dalgası saçlara kavuşturması.
Vigo ile su dalgası saç modeli elde etmek içi her banyodan sonra tekrar etmeniz gerekiyor. Ancak siz kalıcı bir su dalgası saç modeli istiyorsanız uzman kuaförlerce yapılan ‘’su dalgası perması’’ çok ilginizi çekebilir. Su dalgası perması sayesinde ortalama 6 ay kadar saçlarınız herhangi bir işlem yapmadan, sadece saç köpüğü ya da jöle kullanarak saçlarınızın su dalgası şeklini muhafaza edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu