Aksesuar ModasıGenel

Penti Gelin Çorabı Modelleri 2011

Penti 2011 yılında evlenecek gelin adayları için de kaliteli gelin çorabı modelleri hazırlamış. Gelinlik kadar gelin çorabı da önemlidir. Gelin çorabı modelleri arasından o özel gün için en güzel gelin çorabını seçmek tüm gelin adaylarının tercihidir. Gelinler için tasarlanmış Penti gelin çorap modelleri şık gelinler oluşturacak. Gelin adaylarının mutlaka incelemesi gereken bu çorapları kadin34.net ziyaretçileri için derledik.
Çorap Modelleri
STAY-UP:Jartiyersiz de kullanılabilen bu çorapların dantel kısmı silikon şeritlerle kaplanmıştır. Böylece jartiyersiz de bacakta düşmeden durabilir. Bu çorapların icat edilmesine mini etekler neden olmuştur. Yani mini etekle de giyilebilir. Ancak zamanla silikonlar gevşediği için bu çoraplarla bir süre sonra jartiyer takmak
zorunda kalabilirsiniz.
FULLY FASHIONED: Naylon çorapların en klasikleşmiş ve en az bulunan modeli olduğunu söyleyebiliriz. En önemli özelliği bacak şeklinde oluşudur. Yani giyilmemiş haliyle de bir bacak görünümündedir. Eski bir model olduğu için genellikle arkası dikişlidir. Bacağın arkasını boydan boya geçen çizgi bir çok başka çorap modeline de geçmiştir. Topuklardaki özel şekil ise ‘french heel’ olarak adlandırılır. Bu çorapların bir başka karakteristik özelliği de çorabın bittiği noktadaki ‘anahtar deliği’ dir.
SILK STOCKINGS: Tamamen ipekten dokunmuş çoraplardır. Naylonun keşfiyle neredeyse tamamen ortadan kalkmıştır ama yine de bulunabilmektedir. Mat görüntüsü ve ancak elle dokunulduğunda anlaşılan özel dokusuyla hemen diğerlerinden ayırt edilebilir. Ve oldukça pahalı olduğunu sanırım söylemeye gerek yok.
BACK SEAM: Full Fashioned tipindeki çoraplarda olduğu gibi arka dikiş izine sahip bir çoraptır. Çoğunlukla bu iz yapay olarak sadece görsel nedenlerle oluşturulur. Bu geçmişin ‘normal’ dikiş izleri bugün tam anlamıyla bir şıklık ve asalet simgesidir.
GARTER STOCKINGS: Kendinden jartiyerli çoraplar olarak tanımlanabilen bu çoraplar jartiyer takılmış normal çoraplar gibi görünür. Arkası dikiş izli, file, dantelli ya da düz olarak çok farklı modellerde üretilmektedir. Düşme gibi bir olasılığı olmamakla beraber oldukça da rahattırlar.

BODY STOCKINGS:
Tek parça olarak tüm vücudu kaplayan çoraplardır. Oldukça farklı ve baştan çıkarıcı modelleri vardır. Genelde file olarak üretilir. Hem pantolon hem de elbiselerle şık sonuçlar verir ve rahattır.
FISH NET STOCKINGS: File kumaşlardan üretilir. Hem silikonlu stay-up hem de normal bitimli modelleri vardır. Günümüzde çorap çeşitleri bunlarla da sınırlı değildir. Önemli olan kadının kendi bacak güzelliğinin farkına varmasıdır. Çoraplar bu güzelliklerin sadece kılıfıdır. Hiç bir zaman kötü görünümlü bir bacak göremezsiniz. Önemli olan bacakların bakımlı olmasıdır.
JARTİYERLİ İPEK: Genellikle gelinler tarafından en çok tercih edilen çoraplardan birisidir. Gelinliğin altından çıkarması veya damatla iyi bir gece geçirmenin en güzeli olarak görülmektedir. Çorabın ana özelliği bacakta var olup olmadığının belli olmamasıdır. Çıkartması kolay göründüğü gibi bacakta da seksi bir görünüm sağlamaktadır. Çorabın ipek karışımı olması ve gözeneklerinin ince sıklığından dolayı fotoğraf çekimleri esnasında falaşların patlaması bacaklarda Page Rankingüzsüz parlaklık vermesiyle birlikte kamera çekimlerinde ise bacak güzelliğini ön plana çıkartmaktadır. Jartiyer, klipslerinden dolayı Türk erkekleri hoş karşılamadığı ileri sürülmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu