Genel Sağlık

Op. Dr. Dilek Avşar Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Geçmişte bayanların sorunlarından biri olan tüyler, şimdilerde erkeklerinde sorunlarından bir oldu. Vücudun çeşitli bölgelerinde çıkan bu tüyler insanları zaman zaman istemedikleri durumları düşürmektedir. Bu tüylerden kurtulmanın yolu ise lazer epilasyondan geçer. Epilasyon uygulaması lazer teknolojisi ile yapılmaktadır. Lazer en etkili ve en olumlu medikal teknolojidir. Bu nedenle tüy giderme de en iyi tercih lazer epilasyondur.

Lazer epilasyon olmak isteyen bir birey öncelikle sağlık kontrolümüzden geçer. Sağlıktan kasıt, her hangi bir cilt hastalığının olup olmadığına bakılır. Eğer hangi bir cilt problemine rastalamadıysak lazer epilasyon tedavisine başlarız. Öncelikle epilasyon yapılacak bölgedeki tüyleri dermal test ile kontrol ederiz. Bütün aşamalar yapıldıktan sonra lazer epilasyon ile tüyler kalıcı olarak alınmaya başlanır. Lazer epilasyonun süresi yaklaşık olarak 45 dk.dır. Fakat lazer epilasyon toplam 3 yada 6 seanstır. Her seans en fazla 45 dk. Sürmektedir. Diğer epilasyon uygulamalarına baktığınız takdir de lazer epilasyon daha hızlı ve daha verimli geçmektedir. Lazer epilasyon sonrasında cildinizde 10-15 dakika sürebilecek olan birkızarıklık oluşabilir. Bu kızarıklık buz kompresleri ile hızlı bir şekilde geçmektedir.

SORULARLA LAZER EPİLASYON

Lazer Epilasyon Hangi Kişilerde Uygulanmaktadır ?
Lazer epilasyon tedavisini alabilmeniz için ergenlik çağına girmiş olmanız gerekir. Ergenlik çağından önce çocuklarda pek fazla tüy olmaz. Hamile bayanlar ve cilt hastalığı olan bayanlar ise gözetimimiz altında olur. Bunun sebeblerinden biri her hangi bir ters tepki meydana geldiğinizde zamanında müdahale etmektir.

Lazer Epilasyon Ağrı ve Acıya Neden Olur Mu ?

Lazer epilasyon olduğunuz takdirde hiç bir acı ve ağrı hissetmezsiniz. Fakat her ihtimale karşı lazer epilasyon tedavisi olan hastalarımıza lokal anestezi kremleri ve ağrı kesiciler vermekteyiz. Bu ilaçlar ağrılarınızı dakika içerisinde geçirebilir.

Lazer Epilasyon Olan Bir Kişi Tekrar Epilasyon Olabilir Mi ?
Lazer teknolojisinin en büyük yararlarından biri kesin çözümdür. Lazer epilasyon olan bir kişinin vücudundaki daha önce lazer epilasyon yapılan bölgelerde tüy çıkmaz. Bazı insanlarda hormanal rahatsızlıklardan dolayı tekrar doktor kontrolüne girmesi gerekebilir.

Op. Dr. Dilek Avşar

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. merhaba ben lazer yaptırmak istiyorum ama koltuk altına ter bezlerine bir zararı var mıdır bununla birlikte gögüs kanserine neden olur mu ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu