Beslenme

Mide ağrısına ne iyi gelir?

İşte mide ağrısına iyi gelen ve mide ağrısının tedavisinde kullanabileceğiniz birkaç bitkisel çözüm önerisi. Mide ağrısına ne iyi gelir diyenlere yararlı olacağını düşündüğümüz bitkisel öneriler. Karında ve karnın üst kısmında hissedilen, bazen sırtada vurabilen ağrılar mide ağrısı yada karın ağrısı olarak adlandırılır.
Mide ağrısının nedenleri: Karın ağrısı sadece üşütmekten kaynaklanabileceği gibi bir takım hastalıkların belirtisi de olabilir. Örnek olarak gastrit, kolit, sinirsel hazımsızlıklar, müzmin safra kesesi iltihabı, safra taşı, mide ülseri veya mide kanserinde yukarıda tarif edilen şekilde ağrılar görülür.
Mide ağrısı tedavisi: Tedavi için ağrının nedeni tespit edilmelidir. Üşütmekten kaynaklanan karın ve mide ağrısı kısa sürede geçebilirken, daha uzun süren ve tekrar eden ağrılar başka bir hastalığın habercisi olabileceğinden ihmal edilmeden doktora gidilmelidir. Doktorun yapacağı tetkik ve muayeneden sonra, mide ağrısının nedeni belirlenir ve uygun tedavi uygulanır.
Türkiye’de oldukça fazla tüketilen ve birçok derde deva olduğu bilinen balın tüketilmesi mide rahatsızlığında da tedavi edici bir etki göstermektedir. Papatya çayı mide rahatsızlıklarında etkili bir çözüm önerisidir. Papatya yapraklarından hazırlayabileceğiniz çayın günlük olarak tüketilmesi durumunda hem mide hem de bağırsak rahatsızlıklarında olumlu etkilerini görebileceksiniz.
Mide ağrısına ne iyi gelir: Bal ve tarçın mide ağrısına ve mide ülserine karşı oldukça yararlıdır. Nane sakinleştirici etkisi ile mide ağrılarına iyi gelir. Papatya çayı da mide ağrısını kesmeye yardımcı olur.

İlgili Makaleler

Yorumlar 2

 1. Aslı dedi ki:

  Miğde ağrısı için önerilen bitkilerde olduğu gibi
  Başka önerilerde de lütfen ne kadar su ne kadar bitki ne kadar kaynama süresi veya
  Yutulacakmı kaynatılacakmı
  daha açık bilgilendirmenizi rica ediyorum.
  Şimdi önerilen bitkilerin nasıl kullanılacağı hakkında hiç bir bilgim yok ve acil kullanmak zorundayız!!! ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu