GenelZayıflama

Kavitasyon nedir? Ne amaçla kullanılır?

Kavitasyon son yıllarda popüleritesi artan zayıflama amaçlı uygulamalardan biridir.. Kavitasyon amaçlı kullanılır ancak cerrahi bir müdahele değildir.. Bölgesel yağlanma ve selülit tedavisinde ses dalgaları yardımıyla cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması yöntemidir. Böylece yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişiklikleri ile yağı sıvılaştırıp, hücre duvarlarını tahrip ederek yağların yapısını bozar. Böylece dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asiteleri parçalanarak lenf yolları ile uzaklaştırılır.

Kavitasyon Hangi Amaçla Uygulanır?
İstenmeyen yerleşik bölgesel yağlanmadan kurtulmak, selülitli bölgenin görünümünü selülütten kurtarmak ve güzelleştirmek amacıyla kullanılan güçlü bir sistemdir. Bir diğer özellik ayarı değiştirilerek elde edilen güçlü ultrason dalgaları ile cilt sıkılaştırma da başarılı sonuçlar elde edilmesidir.
Kavitasyon diğer usullere göre nasıl farklıdır?
Diğer yöntemlerden en büyük farkı, acısız ve ağrısız uygulama olması , uygulama sonrası hemen kişinin normal yaşantısını sürdürebilmesidir.Uygulama bölgesinde herhangi bir yara izi , morluk vs geliştirmez ,rahatsız edici görüntü vermez.
Ameliyatsız çözüm istenen durumlarda teknolojiyle birlikte tıbbın verebileceği gerçek sonuçlar sunan bilimsel bir alternatiftir.
Ultra kavitasyon ile cerrahi müdahele gerektirmeyen, güvenli, ağrısız selülit ve yağ parçalama da son derece etkili sonuçlar almak mümkün.
ERKKLER  de rahatça uygulanabilir ve aynı başarılı sonuçlar alınır.
Kavitasyon öncesi kişinin ölçüleri alınır.İlk seans sonrası yağlı bölgenin kalınlığına göre 2– 10  cm incelme gözlenir.seans sayısı kişinin durumuna göre belirlenmekle birlikte haftada 2 seans sonrası ise haftada 1 seans olarak belirlenebilir. Sonucu olumluluğunu arttırmak için bol su çilmesi ve yağsız  diyet uygulaması öenerilir.
İlk seanstan itibaren uygulama bölgesinde  belirgin bir yumuşama ardından sertleşip küçülme görülür. Gözle görülür sonuş 15.  günden itibaren oldukça belirginleşir.
Kavitasyon kimlere uygulanamaz?
Yüksek tansiyon,kroner kalp yetmezliği,diyabet,kan  k oagülasyon  disfonkdiyon rahatsızlıkları  , hamileler, uygulama yapılacak bölgede yara ,dermatit,cilt hastalıkları olması  ve metal protez bulunması, akut, kronik rahatsızlıklar,ciddi patalojik değişiklikler yaşamış kişilerde uygulama yapılamaz.
Düşük frekanslı ultrason dalgaları, bölgesel yağ birikimlerini azaltmak ,vucüdü yeniden şekllendirmeyi sağlamak amaçlı kullanılır.
Mükemmel sonuç 6– 10 seans sonucu alınabilir, her seans 40 dkk sürer.
TEDAVİ SÜRECİ
2 Yöntemde uygulanır.
19 ıslak uygulama yöntemi; Hipoozmolar sıvı enjeksiyon yardımıyla yağ hücreleri şişirilir.Sıvılştırma ve patlatma böylece daha etkin bir şekilde gerçekleştirilir.Bu yö nteme hipoosmolar lipotomi  adı verilir.bu yöntemle  bir seansda veya  15 günlük 3 seansda amaca ulaşılır ve sonrasında lenf drenaj yöntemiyle desteklenir.
2) Kuru uygulama yöntemi;  Sıvı verilmeden bölgeye direk uygulama yapılır.6– 8 seansda daha yavaş bir süreçte sonuç alınır ve haftada 1 kez uygulanır.İğneli uygulama istemeyenler için uygulanır ve başka yöntemlerle desteklenir.
LİPOSUCTİONDAN AYIRAN ÖZELLİKLER AVANTAJLARI NELERDİR?
Liposuction ve karın gerdirmeyi gerektiren durumlar dışında ameliyatsız çözün istendiği durumlarda teknolojiyle birlikte tıbbın verebileceği en üst düzeyde ve gerçek sonuçları sunan alternatif tedavidir.
Kavitasyon yöntemi ile çok daha az liposuctiona gerek duyulacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. bu intermet çocuklar için çoook yararlıdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu