EstetikGenel

Estetik ile yüz güzelliğini korumak mümkün

Yüz güzelliği ve çene-boyun orantısına en güzel örnek Nefertiti olduğu için yüz güzelliğini korumak söz konusu olduğunda onun adından  bahsettik. Nefertiti gibi olamayız belki ancak günümüzde iyileşen şartlar gözönüne alındığında yüz güzelliği ve bu güzelliği korumak söz konusu olduğunda bunu yakalamak mümkün görünüyor.

Yaşlanmanın izlerini en belirgin şekilde gösteren bölgemiz hiç şüphesiz yüzümüz. Yüz bölgesinin yorgun ve yaşlı görünmesine neden olan yer de yüz ovalidir, yani her iki çene alanının boyun ile yaptığı açı… Yaşın ilerlemesiyle kimimizde daha erken, kimimizde daha geç olmak üzere yüz ovalinde deformasyonlar, çenenin her iki yanından aşağıya doğru sarkmalar oluşur. Bilindiği üzere tarih boyunca çeneboyun orantısının mükemmel uyumuna ve çene konturunun kusursuz duruşuna sahip en güzel örnek M.Ö 14. yüzyılın en güçlü kadını, Mısır Kraliçesi Nefertiti’dir. Kadın ya da erkek birçoğumuz böyle bir uyuma özenerek bakmışızdır.

Nefertiti gibi bir proporsiyona sahip olmak çok zor gibi görünse de genel olarak aynı görüntüyü yakalamak günümüzde neredeyse mümkün. Estetik operasyonlar sayesinde rahatlıkla yakalanabilen bu uyumu bugüne kadar bıçak altına yatmadan yakalamamız imkânsızdı. Ancak yoğun çalışmalar ve araştırmalar sonucunda gerek ameliyatlı gerekse ameliyatsız estetik tıp bilimi yeni bir buluşla karşımıza çıkıyor. Bu eşsiz buluşun isim hakkı ise dünyanın en güzel kadınlarından kabul edilen ve yüzyıllardır adı hep güzellikle anılan Nefertiti’ye ait.

Boyun bölgesi ve ağız kenarına botoks

Bugüne kadar gerek cerrahi, gerekse medikal estetik uygulamalarda boyun ve çene kontörünün mükemmel uyumunu sağlamak estetikçiler için ameliyatsız pek de mümkün olmadı. Genellikle orta yaş ve biraz üstünde olan kişilerde çenenin her iki tarafında boyuna doğru sarkan ‘jawl’ denilen bölgedeki sarkmalar gençlik sembolü olan ‘yüz ovali’nin bozulmasına neden oluyor. Hal böyle olunca estetik tıp camiası lazer tedavilerini kombine ederek bu sorunu ameliyatsız çözmeye çalıştılar fakat istenilen çözüm tam olarak gerçekleşemedi.

Çene ile boyun proporsiyonunu oluşturan kaslar gevşediği, dolayısıyla derideki elastikiyet azaldığı ve yüz ovali bozularak sarkma oluştuğu için Botoks tam bu noktada etkin bir rol üstlendi. Ameliyatsız güzellik ve gençlik denildiğinde ilk akla gelen botoks uygulaması 10 yılı aşkın süredir üst yüzde kullanılırken, son beş yıldır alt yüzde özellikle boyun bölgesi ve ağız kenarında da uygulanıyor.

Güzellik kavramı yeniden şekilleniyor

Sarkmayı hızlandıran yaşın ilerlemesi ve genetik faktörler gibi etkeler herkes tarafından biliniyor. Nefertiti Lift ile her iki çene kenarına enine dört ayrı noktadan ve boyun plastismal bantları boyunca iki ayrı noktadan uygulanan 12 ya da 14 ünite botoksla bu hattaki kaslar geriliyor gevşeme ve sarkmalar toparlanıyor. Nefertiti Lift yüz ovalindeki yaşlılık belirtilerine son noktayı koyuyor ve güzellik kavramını yaratan Nefertiti’nin arzu edilen güzelliğini günümüze taşıyor.

Kelli Pickler

Amerikanın ünlü country şarkıcısı ve sunucusu Kellie Pickler, geçirdiği değişimle kırmızı halı törenlerinde bir hayli dikkat çekti. Kellie Picker’daki majör değişiklikler oldukça başarılı. Kaşlarını astırmış, yanaklarına dolgu enjekte ettirmiş, dudaklarını dolgunlaştırmış, ince kırışıklıklarını onaran müdahaleler geçirmiş, bir de göğüslerine silikon taktırmış. Ziyadesiyle dişi ve alımlı olmuş. Sonucun başarılı olmasında kişinin şans faktörü bir hayli önemli. İleriye yönelik en önemli riski gıdı bölgesinde oluşabilecek sarkma ki yakın zamanda laser tedavileriyle bu bölgenin dokusunu sıkılaştırarak korumaya almalı diye düşünüyorum.

Günde en az iki litre su için

Günde en az iki litre su içmek önce sağlık, daha sonra güzellik için olmazsa olmazlarımızdan. İçtiğiniz suyun sertlik derecesi ve PH’ı oldukça önem taşımakta. İçtiğiniz suyun mineral değerini ve diğer verilerini önceden incelemeyi ihmal etmeyin.

Erkek yaşını ele veren ipuçları

Kulak önündeki her çizgi yaklaşık 20 yıl olarak tahmin edilir. Ense yanında başlayan kırışıklıklar artık 45’leri bitirmiş 50 olmuş demektir. Göz kapaklarında ve kapak düşüklüğü 40’lar bitmiş 50’lere yol alınıyor demektir. Sürekli dinamik ve genç tetikte olduklarını ifade eden kesik ve janti hareketler çekmeye başlamak kendi ekseninde yarım turlar şeklinde dönüşler yapmak 50 ‘lerle tanışılmış anlamına gelir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Güzellik için denenmedik şey kalmadı insan neden estetik yaptırsınki yani tamam çok ciddi sağlık sorunları olabilir ama sırf biraz daha güzellik için yüz estetiği ve onca estetik ameliyata değermi ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz atmak ister misin?
Kapalı
Başa dön tuşu

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro