GenelŞifalı Bitkiler

Çörek Otu Kullanımı

Çörek Otu Kullanımı

Çörekotunu sağlıklı iken kullanmak en akılcı, hızlı ve ekonomik korunma yoludur.
Çörekotu tohumu öğütülüp pekmez, bal ve tahin ile karıştırılır. Bu karışım ağzı kapalı bir kavanozda güneş ışığı görmeyecek şekilde muhafaza edilir. Tahin, bal ve pekmez hem tat düzenleyicidir ve hem de çörekotunu korur. Tahinin E vitamini aynı zamanda çörekotunun etkisini artırır. Sabah, öğle ve akşam yemeklerinden 30 dakika önce bu karışımdan bir tatlı kaşığı yenir. Bu uygulama her yıl 6 ay tekrarlanır.
Yüksek sıcaklığa maruz kalan çörek otu pasta, çörek veya börek ile yerken tüm antioksidan özelliğini yitirir, vücuda bir yararı kalmaz.
Çörekotu kullanırken bitkisel Omega–3, Omega–6 ve Omega–9 ihtiva eden ürünler kullanılmamalıdır, bu maddeler çörekotunun içinde yeterli miktarda bulunmaktadır.
Çörekotu hiçbir tedavi ile uyumsuzluk göstermez, kişi tedavi görüyorsa çörekotu kullanabilir.
Çörekotunun kullanım süresi
Çörekotu vücudu sarsmadan hafif bir şekilde etki etmektedir. Ayrıca; çörekotu sadece rahatsızlık konusu olan belirtileri gidermemekte, bütün dengeleri sağlamaktadır. Bazı kişilerde ilk defa kullanılmaya başlandığı zaman birkaç gün sürebilen halsizlik meydana gelebilmektedir. Bu durum aslında çörekotunun etkili olduğunun bir işaretidir. Çörekotu kullanırken kişiler 2–3 ay sonra belirgin bir rahatlama hissederler. 6 ay sonra ise gerçek etki meydana gelir. Çörekotunun 6 aylık kullanımı sonunda astım, nefes darlığı, alerji, akne, kolesterol, yüksek tansiyon ve yaşlılık şekerinde önemli gelişmeler sağlanır. Çörekotu vücut dengelerini sağladığı için fazla kilolardan kurtulmada da yardımcı olur. Çörekotu kullanımı her yıl 6 ay süreyle tekrarlanmalıdır.
Çörekotunu kimler kullanamaz
Hamilelik döneminde (gebelik’te) çörekotu kullanılmamalıdır, düşük ve erken doğuma neden olabilir. Hamile kalmadan önce 6–8 ay süreyle çörekotu kullanıp, hamilelik boyunca kullanmamak ve doğuma bir hafta kala tekrar kullanmaya başlayıp emzirme süresi boyunca kullanıma devam etmek anne ve çocuk sağlığı açısından çok önemli katkılar sağlar. Çörekotunun hamile kalma ihtimalini yükselttiği de bildirilmektedir. Kan şekeri düşük olanların doktor kontrolünde çörekotu kullanması gerekir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bahar dedi ki:

    Selam ben Azerbaycan’dan yazıyorum. Bende corekotu kullanıyorum çok faydalı inşallah cocuğum olur ve sizlerle paylasirim. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu