Civan Perçemi Kürü Nasıl Yapılır?

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu civanperçeminin bir çok faydalı kısımlarından özellikle 2 tanesine çok dikkat çekti. Biri Hepatit-B için diğeri ise ağrılı regl dönemi için olan. Bizde İbrahim Saraçoğlu’ndan aldığımız bilgilere dayanarak sizlere bu kürlerin nasıl yapıldığını nasıl uygulandığını yazmak istedik.

  • Kür 1 : Hepatit-B hastaları için

Bir tatlı kaşığı (yaklaşık 2 gram) civanperçemi, bir su bardağı suda ağzı kapalı ve kısık ateşte kaynatılır.Soğuduktan sonra süzülür.

Bir hafta boyunca her gün akşam yemeklerinden en erken 2 saat sonra bir su bardağı içilir. Bir haftayı tamamladıktan sonra, bir hafta ara verilmesi gerekmektedir. Toplam 4 hafta uygulanmalıdır ve her haftanın sonunda bir hafta ara verilmelidir. Yani toplamda 8 haftanızı alan bir tedavidir. Bu 8 haftadan sonra 1 ay ara vermelisiniz ve aynı kürü aynı şekilde bir defa daha uygulayın ve sonlandırın. İleri ki tarihlerde zaman zaman yine bu şekilde uygulayabilirsiniz.

  • Kür 2 : Bayanların sancılı geçen regl dönemlerine karşı

Regl dönemine 3 gün kala uygulamaya başlanır ve bitimine kadar kürü kullanmaya devam edilir.

Bir tatlı kaşığı civanperçemi (yaklaşık 2 gram), bir bardak suyu tencerede kaynatın, su kaynarken civan perçemini içine atın. Ağzı kapalı olarak kısık ateşte 3 dakika demleyin. Soğuduktan sonra Süzün.

Regl dönemine 3 gün kala her gün sabah ve akşam bir su bardağı içiniz. Her gün taze olarak hazırlayın. Reglinizin bitimine kadar devam edin ve her regl döneminizde bu kürü hazırlayarak tüketin.