ANNE-BEBEKGebelik & DoğumGenelHesaplamalar

Çin Takvimi Kullanarak Cinsiyet Belirleme

Çin takvimi yöntemi yıl olmuş 2016 hala kullanılan bir yöntemdir. Hatta çin takvimi 2017 yılında ve ileri ki yıllarda da kullanılmaya devam edeceğe benziyor. Asırlardan bu böyle gelmiş, böyle gidecek 🙂 . Çin takvimi neden kullanılıyor peki biraz bundan bahsedelim. Günümüzde çocuk bekleyen çiftler doğal olarak çocuğunun cinsiyetini merak ediyor. Çocuğun cinsiyetini öğrenmek içinde ultrasona girmeden önce 15 haftalık olması gerekiyor bebeğin. Bu 15 haftalık süreyi bekleyemeyen çiftlerde çin takvimine göre cinsiyet belirleme yöntemine başvuruyor. Bu yöntemin % 80’lik bir doğruluk payı olduğu söyleniyor.
Çin Takvimine Göre Cinsiyet Belirleme
Çin takvimi son zamanlarda hamile bayanların çocuklarının cinsiyetini öğrenmek için kullandıkları yöntemler arasında yer alıyor.. Çin takvimi kullanarak 2-3 kolay soruya cevap vererek çocukların cinsiyeti öğrenilebiliyor.. Hangi ayda, kaç yaşında hamile kaldınız? Bu iki sorunun yanıtıyla, Çin’de 700 yıldır uygulanan bir yöntemi kullanarak çocuğunuzun cinsiyeti konusunda doğru bir tahminde bulunabilirsiniz.
Çin takvimine göre cinsiyet belirleme en erken 18 yaş ve en geç 45 yaşındaki kadınlar hakkında bilgi verebiliyor. Pek çok Asya ülkesinde bebek bekleyen çiftler, teknolojik gelişmelerle bebeklerinin cinsiyetini erkenden öğrenseler de, emin olmak için Çin Takvimi ve halk inanışlarına da başvuruyor.

Annenin yaşı ile hamile kaldığı ayın bilinmesi durumunda yüzde 80 doğru sonuç verdiği iddia edilen ve Çinli astroloji bilginlerince hazırlanan Çin Takvimi, Çin’de 700 yıldır kullanılıyor. Çin takviminden doğru sonuç alabilmek için öncelikle çin yaşınızı hesaplamanız gerekmektedir. Peki Çin yaşı nasıl hesaplanır diye soracaksınız. Çin takvimi yaşı hesaplamanız için kendi yaşınıza doğduğunuz aya göre +1 veya +2 yaş eklemek. Bununla uğraşmamanız için aşağıdaki çin yaşı hesaplama aracını kullanabilirsiniz.
Çin Yaşı Hesaplama Aracı
Çin yaşınızı aşağıdaki tabloya doğum ay, gün ve yılınızı girerek kolayca öğrenebilirsiniz.

Çin yaşınızı öğrendikten sonra aşağıdaki tablodan hamile kaldığınız ayı ve çin yaşınızın kesiştiği yere bakarak çocuğunuzun tahmini cinsiyetini öğrenebilirsiniz.

Takvime göre, annenin yaşının hamile kalınan ayla kesiştiği nokta bebeğin cinsiyetini ortaya çıkarıyor. 30 yaşındaki bir anne adayının mart ve mayısta hamile kalması durumunda bebeğinin cinsiyeti kız, diğer tüm aylarda ise erkek olurken, 21 yaşındaki anne adayının ocakta hamile kalması durumunda bebeğinin cinsiyeti erkek, diğer tüm aylarda kız oluyor.
2017 Çin Takvimi Cinsiyet ve Yaş Hesaplama Aracı
Yukarıda anlattığımız şekilde de çocuğunuz cinsiyetini bulabiliyorsunuz fakat biz bu işlemleri daha kolaylaştırmak adına bir hesaplama aracı ekliyoruz. Bu çin takvimi cinsiyet hesaplama aracına istenilen bilgileri girerek kolayca bebeğinizin cinsiyet tahminini görebilirsiniz.

Unutmamanız gereken en önemli nokta erken doğum yapanlarda ve tüp bebek yöntemi ile hamile kalan bayanlarda yanlış sonuçlar çıkabiliyor. Ayrıca doğum kontrol yöntemi ile korunduktan sonra ilk adet döneminde hamile kalan bayanların sonuçları tutmayabiliyor. Korunmayı bıraktıktan sonra mümkünse ikinci adet döneminde gebe kalmaya çalışınız.
Konu içerisinde verilen tablodan çin yaşınıza göre bebeğinizin cinsiyetini kendiniz bulabilirsiniz. Veyahutta doğum tarihinizi ve istediğiniz cinsiyeti yazarak adminlerimizden birisinin size cevap vermesini bekleyebilirsiniz. Cevaplarınızı almadan önce lütfen şunu unutmayın. Bu sitede görevli arkadaşlar bu işi para karşılığında yapmıyor. Onun için boş zamanlarında sizlerin sorularına cevap verebiliyorlar. Bu nedenle lütfen aceleci davranmayın.

İlgili Makaleler

Yorumlar 14

 1. Milay dedi ki:

  Merhaba.benim.iki.kiz cocugum var.bir erkek evlad olsun istiyoruz.wubat ay gebe kalirsam cinsiyet ne.olur.lutfen cevaplayin

 2. elane dedi ki:

  ben 1995 temuz ayindanim.1ci kizim olacaq.aralik ocaq ayina dogum gozlenir.2 ci ne zaman olursa oglan olma ehtimali var.

  1. Elane Hanım, çin yaşınıza göre Şubat, Mart, Mayıs veya Ağustos ayında hamile kalmanız gerekiyor.

 3. nigar dedi ki:

  SALAM/YASM 19 09 1989/SON ADET GUNUM 10 09 2015/ 26/10 2015 bebek yapma gunum.01/06/1981 esimin dogum tarihi.xais edrem bebeyn cinsyetn yazardz

  1. 1 yıl geçmiş aradan Nigar Hanım kusura bakmayın 🙂 Çin takvimine göre kızınızın olması gerekiyor. Acaba ne oldu merak ettik şimdi 🙂

 4. fıdan dedi ki:

  1993 temuz doumluyum ben ne zaman hamıle kalsam qız ovladım olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu