Genelİlişkiler

Bir erkeğin benden hoşlandığını nasıl anlarım?

Yapılan bir araştırmaya göre kadınla erkeğin tanıştıkları ilk 30 saniye bir ilişkinin yaşanıp yaşanm ayacağını anlamak için yeterli bir süre.
Kadının olumlu sinyaller vermesi halinde erkeğin hatalı bir davranışı ilişkinin başlamadan bitmesine neden olur.
Çiftlerin birbirlerinde aradıkları özellikler:
Espri yeteneği: Bir kadını veya erkeği güldürebilmek, kalbinin yarısını da kazanmak demektir.
Espri yeteneği çok hafif ama etkili bir silah, küçük ama her şeyi bir anda değiştirebilecek bir detaydır. Zekice yapılan espriler, sohbetin samimileşmesini sağlayacak en etkili yöntemdir.
Gülümseme: Kadınların erkeklerde aradıkları en önemli özelliklerden biri de güleryüzdür. Gülümseme, sizi çekici kılan unsurlardan biridir. Yüzünüzü aydınlatan sıcak bir gülüş, onu elde etmenizi sağlayacaktır. Sonuç, kesin ve çabuktur. Üstelik gülümsemeniz sizin ne hissettiğinizi bütün kelimelerden daha iyi anlatır. Eğer mutluysanız, birinden hoşlanıyorsanız, aşıksanız veya onun için deli oluyorsanız, bunu tek kelime bile etmeden sadece bir gülümseme ile ilan edebilirsiniz.
Doğallık: Bütün çekiciliğinizi olduğunuz gibi gösterebilirseniz, yani doğal olabilirseniz, kesinlikle karşınızdakini etkileyebilirsiniz. Hayatı ve insanları sevmek, yaşam enerjisi ve heyecan erkekleri de kadınları da çeker. Üstelik hiç çaba sarf etmeden, doğal bir şekilde…
Sürprizler: Kadınlar ve erkekler sürprizlere bayılırlar. Özel günleri fırsat bilip, ona mutlu olacağı hediyeler armağan edin. Vereceğiniz hediyenin içine romantik bir şiir ya da aşkınızı esprili bir şekilde ifade edecek minik bir kart eklemeyi de unutmayın. Ne kadar etkili olduğunu göreceksiniz.
Doğru hediyeler: Kadınlara ve erkeklere en doğru hediyeyi seçmek, onun kalbini on ikiden vuracaktır. Kadınları çiçek, parfüm ve güzel ambalajlanmış bir çikolata etkileyeceği gibi, erkekleri ise kalem ve kravatla etkileyebilirsiniz.
Aşık Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?
Onu görünce kalbiniz çok fazla çarpmaya, eliniz ayağınız birbirine mi dolanmaya başlıyor. Hiç şüphesiz aşıksınız demektir. Bilim, bunca gelişmenin arasında aşka kayıtsız kalamazdı elbette! Uzmanlar aşkı da laboratuvara soktular ve bakın neler buldular!
Fiziksel olarak neden ve nasıl aşık oluyoruz, hiç düşündünüz mü? Öncelikle aşağıdaki belirtilere göz atın ve aşık olup olmadığınızı saptayın;
• Onu görünce kalbiniz çok fazla çarpmaya başlıyorsa,
• Son günlerde, içinizdeki sevinç, mutluluk duygusu artıysa,
• Hayata, olaylara daha umursamaz bakıyorsanız,
• Arkadaşlarınız gözlerinizin pırıl pırıl baktığını ve son günlerde yüzüne bir canlılık geldiğini söylüyorlarsa,
aşık olduğunuz şüphe getirmez bir gerçek! Aşık olduğumuzda hepimiz benzer duygular yaşarız; ayaklarımız yerden kesilir, aklımız başımızdan gider, hep onu düşünür, hep onun hakkında konuşmak isteriz. Bunlar aşık olan herkesin bildiği ve binlerce yıldır yaşanan, süregelen duygular. Farklı olan ise artık tüm bunların sebebinin biliniyor olması! Aşık olunca insanların neden tuhaflaştığı bilimsel gerçeklerle kanıtlandı! Üstelik suçlu kalbimiz değil, beynimiz çıktı! Neden?
Aşkı, duygularımızın, düşüncelerimizin, alışkanlıklarımızın, yetişme tarzımızın ve daha birçok şeyin etkilediğini zaten biliyorduk ama hormonlarla olan ilişkisini yeni öğrendik. Ve hemen uzmanlara danıştık. Bakın hangi sonuçlar çıktı.
• Vücuda çeşitli maddeleri salgılayarak bizim sağlıklı, mutlu yaşamamızı sağlayan salgılara hormon deniyor.
• Aşık olduğumuzda gösterdiğimiz dengesiz davranışlarımızın sebebi, vücudumuzun salgıladığı feronom maddesiymiş! Aşk, vücutta feronom maddesinin salgılanmasıyla başlıyormuş. Aşkın kokusu olarak tanımlanan bu madde, beynin ilgili bölümlerini u-yarıyor ve aşk doğuyor!
• Feronom, vücudumuzun salgıladığı hormonlardan sadece biri. Feronoma “aşk hormunu” da deniliyor. Aşıkların, her dakika aşık oldukları kişiden söz etmeleri bu hormondan kaynaklanıyor. Aşık olunduğunda vücudun fazla feronom salgılamasıyla kişilerin fiziksel yapılarında ve davranışlarında değişiklikler oluşmaya başlıyor. Kalp çarpıntısı, gözlerin parlaması gibi değişiklikler oluyor ve “O da beni seviyor mudur”, “Acaba şimdi nerededir” gibi sorular artmaya başlıyor. Obssesive yani takıntılı kişi davranışları gözlemleniyor.
• Aşkın yerini sevgiye bırakması da hormonlarla ilgili. Zamanla serotoninin azalması, oksitoksinin artmasıyla, aşk yerini bir süre sonra sevgi ve şefkate bırakıyor.
• Yaz aylarında insanların daha sık aşık olmasının da bilimsel bazı sebebleri var. Özellikle bahar ve yaz aylarında, güneş ışınları insanların hormon sistemini etkiliyor ve bu durumda aşk daha yoğun hissediliyor. Melanosit denen vücuda renk veren hücreler de bu aylarda artıyor.
Peki ya sevilmek?
Sevmeyi bilmeyen bir insan sevilmeyi anlayamaz ki.
Başkasını sevmemiş bir insan, kendisinin ne biçimde sevildiğini, ne denli derin ve ilahi bir duyguyla karşı karşıya olduğunu bilemez ki.
Başkasını sevmemiş bir zavallı için, sevilmek ancak egosunu tatmin eden, bencilliğini yücelten, sonuç olarak da duygu zenginliğini değil, duygu yoksulluğunu, zavallılığını artıran bir olaydır.
Ayrıca unutmayalım ki, başkasını sevmemiş insanların çoğu, kendisine aşık kişilerdir.
Aynı soruna eşler ya da sevgililer arasında da sık sık rastlanır bizim toplumda.
Eşine ya da sevdiği insana karşı olan duygularını belirtmeyi zayıflık sayan insanlar, ya çok kompleksli kendine hiç güveni olmayan insanlardır ya da feodal değerlerin baskısını üzerlerinden atamamış, kendilerini ifadeden aciz, zayıf kişilerdir.
Bence sevmenin en güzel yanlarından biri, bu duyguyu karşısındakine iletmek, o güzel duyguyu sevgiliyle paylaşmak ve böylece onu da mutlu kılarak, paylaşılan duyguların artan mutluluğunda yücelmektir.
Birisine deli gibi aşık olduğunuzda ya da birisi size deli gibi aşık olduğunu söylediğinde, özellikle hatırlamanızı diliyorum!
Gerçek bir aşkı, ancak karşılıklı sevgi ve saygı içinde ve üzerine titreyerek korunan ve geliştirilen bir ilişki çerçevesinde yaşayabileceğinizi unutmayın.
Yoksa ağır bir biçimde yaralanır ve çok üzülürsünüz.
Sevdiğiniz ya da sevildiğiniz zaman duygularınızı gemlemeyin, bu güzel duyguyu sonuna kadar yaşayın

İlgili Makaleler

Yorumlar 8

 1. fatmanur dedi ki:

  sınıfımızda bir çocuk var derste hep bana bakıyor hep benle konuşuyor gözlerime bakıp bakıp gülüyor geçende balomuz oldu onla dans ettik hatta bir gün bana bana özel bir şey söyliyecekmisin diye sordu sence bu çocuk benden hoşlanıyor muuu??????

 2. ece dedi ki:

  ya arkadaşlar benim okulumda bir çocuk var benle ikide bir sevdiğim ünlülerle dalga geçiyor…Ve bazı çocuklara bişeyler söyleyip bana gönderiyor yine sevdiğim ünlüyle dalga geçiyor bu ünlüde justin bieber se ona biber biber diyor arkadaşıyla dalga geçiyor sence beni seviyormudur yardım ??

 3. ben bir çocuğu seviyorum o çocuk benle konuşurken hep gözümün içine bakıyo asla kaçırmıyo çok güzel gülüyo sizce bana açık mı ama ben ona bu aralar kötü davranıyo olabilirim çünkü ne yaptığımı bilmiyorum çünkü onu çok seviyorum

 4. Bizim sinifta onur diye cokk yakisikli bir cocuk varona ilk gunden biseyler hissettimi anladim. Her ders ona bakiyorum bazen oda bana bakio gulumsuyorum baba uzunca bakiyo bende ona sonra ben etrafa bakiyorum sonra tekrar ona bana bakmiyo sizce asik mi lutfen cevap verin

 5. benimle birlikte aynı sırada oturan biriydi eskiden çok küfür ederdi ama benim yanımda oturduktan sonra hiç küfür etmedi süreklü bana dostumsun dedi parfümün çek güzel koktugunu söyledi tartıstığımızda gelip özür diledi uzun boylu oldugum için bjk ye git seni alırlar dedi konuşurken hep dudaklarıma bakardı SİZCE BENDEN HOŞLANMIŞMIDIDIRR.. LÜTFEN YANIT İSTİYORUMM..

 6. Merhaba : ben 16 yaşındayım işe başladım başlayalı 1 ay oldu tekstilde çalışıyorum bana bakan birini yakalıyorum hep 25 yaşlarında o bakıyor ben bakınca göz göze geliyoruz bakıncada gözünü başka yerlere götürüyor hep kendi kendime acaba ‘Bana aşık mı ‘ diye düşünüyorum .. sanırım ona karşı birşeyler hissediyorum . bu durumda onun bana karşı hissettiklerini çok merak ediyorum. lütfen bu konuda yardımcı olurmusunuz ?

 7. admin dedi ki:

  ya arkadaşlar benim sevdiğim bir çocuk vardı o da bana çok aşırı baktı sonra da onun arkadasları geldi sana teklif ediyor dediler ama şaka yapmışlar bnmm sevdiğim çocuğun bundan haberi bile yokmuş öğrenince çok kızmış zaten bir daha o çocuklarla takılmıyor ama sonra bana bakmıyoo birde benim ismim geçınce hemen durgunlaşıyormuş gülerken bile sizce beni seviyor muuu yardım edin lütfenn

  1. yaren dedi ki:

   bence o çocuk senii çoook sevior ama bellı etmiyor. admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misin?
Kapalı
Başa dön tuşu